• عن الرضا(ع):مَن جَلسَ مَجلِسا یُحیِی فیِه امرُنا لَم یَمت قَلبَه یَوم تَموتُ فِیه القُلوب "طرائف الحکم ج1 ح 15 "
 • یا مُوسی بنِ عمران! عُفِّ یُعَفُّ اَهلُکَ ای موسی بن عمران!باعفت باش تا اهل تو نیز باعفت باشند"طرائف الحکم ج1 ح 171"
 • امام رضا(ع):هرکه بنشینددرمجلسی که درآن مجلس ذکراحادیث مامی شود،نمی میرددل او روزیکه دلهامرده است"طرائف الحکم ج1 ح15
 • البُخلُ عارٌ والجُبنُ مَنقَصَه بخل ننگ است و ترس کمبود امام علی (ع) حکمت سوم نهج البلاغه
 • نعم القرینُ الرضا رضامندی همنشین خوبی است امام علی (ع) حکمت چهارم نهج البلاغه
 • صدر العاقل صندوق سره : سینه شخص عاقل صندوق سر ( راز ) اوست. امام علی (ع) حکمت پنجم نهج البلاغه
 • امام علی(ع): با دیگر مردمان با انصاف رفتار کن و با مومنان به ایثار (منتخب میزان الحکمه ح 6ص 7)
 • امام علی(ع): مَن اکثَرَ مِن ذِکرِالآخره قَلَّت معصِیتُه: هرکس زیاد به یاد آخرت باشد، گناه او کم شود{منتخب میزان الحکمه ح39}
 • الامام حسن(ع) : لا ادبَ لِمَن لا عَقلَ لَه{آن را که خرد نیست، ادب نیست } منخب میزان الحکمه ح 131 ص17
 • امام رضا(ع): به کودک دستور بده که با دست خودش صدقه بدهد گرچه به اندازه تکه نانی و یا یک مشت از چیزی باشد{منخب میزان الحکمه ح150}
 • پیامبراکرم(ص): فرزندان خود را در7سالگی نماز بیاموزید و چون10ساله شدند،انها را بر ترک نماز تنبیه کنید و بسترهایشان را از هم جداکنید{منتخب میزان الحکمه ح151}
 • پیامبر اکرم(ص):ترسناکترین چیزی که میترسم به آن مبتلا شوید،شرک اصغر است؛گفتند:شرم اصغر چیست؟فرمود: ریا{منتخب میزان الحکمه ح 344}
 • رسول الله(ص): مَن اَحَبَّ آَن یَنظُرَ الی اَحَبِّ اهلِ الارضِ الی اهل السماءِ فلیَنظُر الی الحسین{منتخب میزان الحکمه ح 495}
 • امام سجّاد عليه‏ السلام : أنتِ بِحَمدِ اللّه‏ِ عالِمَةٌ غَيرُ مُعَلَّمَةٍ، فَهِمَةٌ غَيرُ مُفهَّمَةٍ؛ [اى زينب!] تو، بحمداللّه‏، عالمى هستى كه نزد كسى تعليم نديدى و دانايى هستى كه نزد كسى نياموختى. بحار الأنوار ؛ ج 45 ، ص 164
 • امام حسين عليه ‏السلام : يا أُختاه لاتَنسيني في نافِلَةِ اللَّيلِ؛ اى خواهرم ! مرا در نماز شب فراموش نكن. وفيات الأئمه ، ص 441
 • امام علی علیه السلام : لا تَرَى الجاهِلَ إلاّ مُفرِطا أو مُفَرِّطا؛ نادان را نمى ‏بينى، مگر در حال زياده‌روى يا كم گذاردن. نهج البلاغه، حكمت 70
 • امام علی علیه السلام : مَن كَثُرَ فِكرُهُ فِي المَعاصِي دَعَتهُ إلَيها؛ آن‏كه در گناهان، بسيار انديشه كند، [اين كار،] او را به گناه مى‏ كشانَد. غرر الحكم، ح8561
 • امام صادق علیه السلام : اَحْسِنْ مُجاوَرَةَ مَنْ جاوَرْتَ تَكُنْ مُسْلِما؛ با همسايه‌ات خوشرفتارى كن تا مسلمان راستين باشى. بحارالأنوار: ج74، ص158
 • امام علی علیه السلام : مَن يَكتَسِبْ مالاً مِن غَيرِ حِلِّهِ يَصرِفْهُ في غَيرِ حَقِّهِ؛ كسى كه مالى را از راه ناروايش به دست آورد، آن را به ناروا خرج كند. غرر الحكم ،ح8883
 • امام سجّاد عليه‏ السلام : [اى زينب!] تو، بحمداللّه‏، عالمى هستى كه نزد كسى تعليم نديدى و دانايى هستى كه نزد كسى نياموختى. بحار الأنوار ؛ ج 45 ، ص 164
آیت‌الله دژکام : انقلابی گری یعنی همراهی با ولی امر/ ارزش‌های انقلاب کهنه شدنی نیستند
شهادت برای شهید تبریک دارد، شهادت پیروزی محسوب می‌شود، همین منطق بود که در تمام این سال‌ها مقابل دشمن ما را حفظ کرد، اگر در زمان وقوع شهادت احساس کنیم ضرر کرده‌ایم، این با منطق شهدا جور نیست

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل نهاد نماینده ولی فقیه در استان فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس  در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شیراز با اشاره به شهادت جمعی از پاسداران مرزبان جمهوری اسلامی ایران در روزهای اخیر و ضمن قدردانی از تلاش‌های چهل‌ساله سپاه پاسداران در حفاظت از انقلاب، گفت: طی این چهل سال آنان شهید دادند که انقلاب مانده و حفظ شده است.
وی، تلاش تمام نیروهای نظامی و انتظامی در این راستا را ارزشمند و مهم توصیف کرد و افزود: سپاه در این سال‌ها نقش خود را به‌خوبی ایفا کرده و در چهل‌سالگی انقلاب نیز پایداری و استمرار نظام اسلامی را با خون خود مهر کرده‌اند.
نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس با تصریح اینکه خون این شهدا نشان داد که انقلاب می‌ماند و گام‌های بعدی را محکم‌تر برمی‌دارد، گفت: به واسطه اینکه نسل جوان باید ادامه‌دهنده این مسیر باشند، منطق شهدا و شهادت را بیان می‌کنم؛ باید بدانیم که از نگاه شهید، شهادت سعادت است، اما تاسف و دریغ ما از شهید شدن شهدا، به دلیل محروم ماندن از خدمات آنان است.

آیت‌الله دژکام با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در خصوص شهادت جمعی از پاسداران در حمله تروریستی کوردلان، گفت: ایشان هم در پیامشان هم تبریک و هم تسلیت گفتند؛ شهادت برای شهید تبریک دارد، شهادت پیروزی محسوب می‌شود، همین منطق بود که در تمام این سال‌ها مقابل دشمن ما را حفظ کرد، اگر در زمان وقوع شهادت احساس کنیم ضرر کرده‌ایم، این با منطق شهدا جور نیست.
وی بیان کرد: امروز هم تمام کسانی که در مرزها و دیگر نقاط حافظ این نظام هستند، مردان همان صحنه‌ای به‌شمار می‌روند که خرمشهر آزاد شد، ما بر همان عهدی که با خدا، رسول خدا، امام و رهبری بسته‌ایم، پایبندیم و تا آخر بر عهد خود ایستاده‌ایم.

امام جمعه شیراز همچنین اضافه کرد: قطعا این حوادث از نگاه‌های مختلفی دیده می‌شود، زمانی از نگاه شهید می‌گوییم سعادت است اما از نگاه مدیریتی باید بررسی شود که اگر کسی قصوری داشته، رسیدگی شود.
آیت‌الله دژکام در ادامه با اشاره به بریدن سر یک کودک شیعه به جرم شیعه بودن در مدینه‌النبی و جلوی چشم مادرش، گفت: ما به درگاه خداوند متعال به واسطه مظلومیت شیعیان اهل بیت(ع)، شکایت می‌کنیم.

وی با تصریح اینکه چنین جنایتی در هیچ منطقی پذیرفتنی نیست، ادامه داد: هرچه آل سعود بخواهد پرده بر این رسوایی بپوشاند، باید بداند روسیاهی و ننگ تبلغ علیه اهل بیت(ع) برای او تا قیامت می‌ماند.
نماینده ولی فقیه در فارس همچنین با اشاره به پیام ارزشمند مقام معظم رهبری در آستانه دهه پنجم انقلاب اسلامی، لزوم دقت تمام افراد جامعه خصوصا جوانان، نخبگان، اهل اندیشه و نظر به هفت سر فصل قید شده در بیانات معظم‌له را یادآور شد.
آیت‌الله دژکام با بیان اینکه این پیام راهبرد یک حرکت چهل ساله محسوب می‌شود، گفت: باید در مورد تک تک آن‌ها فکر کرد؛ نباید تنها به طرح مطالبه اکتفا کنیم، ارائه راهبرد کار رهبر است، من و شما باید هر یک در حد توان خود، به عملیاتی کردن راهبردها بیندیشم و در آن مسیر تلاش کنیم.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه انقلابی گری در قاموس انقلاب اسلامی، یعنی همراهی با ولی امر، اظهار داشت: همه انقلابیون باید بدانند ارزش‌های انقلاب همچون عدالت هرگز کهنه نمی‌شود.

امام جمعه شیراز با تاکید بر این سخن رهبر معظم انقلاب که فرمودند همه باید بدانند طهارت اقتصادی شرط مشروعیت همه مقامات حکومت جمهوری اسلامی است، بیان کرد: نقطه آغاز فساد، خوردن لقمه حرام است و از همین رو پرهیز از حرص ضروری است.
وی تاکید کرد: لقمه حرام، مزاحم خوبی‌ها و ارزش‌ها در انقلاب اسلامی شده است و همین امر باعث شده که امروز عده ای لقمه حرام می‌خورند و عده‌ای چیزی ندارند بخورند.
وی ضعف برخی مسئولان را دلیل بر ناکارآمدی مبانی و ارزش‌های انقلاب ندانست و افزود: شاید کسی امروز در مقام اجرایی کشور برحسب منصبی که در اختیار دارد، خلاف عدالت رفتار کند که طبق ضوابط باید با او برخورد شود اما این دلیل بر ضعف ارزش‌های انقلاب نیست.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با بیان اینکه عدالت و مبارزه با فساد، دو روی یک سکه است، افزود: نمی‌شود کسی بگوید من طرفدار عدالتم اما با فساد مبارزه نکند.
این استاد دانشگاه مدعیان انقلابی گری را به ارائه طرح و برنامه‌های کاربردی برای پیشرفت کشور دعوت کرد و بیان داشت: کسانی که مدعی انقلابی گری هستند باید دورهم جمع شده، فکر کنند و برنامه دهند که چکار کنیم تا آرمان‌های انقلاب تحقق یابد و در این راستا شعار تنها کافی نیست.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی، در تکمیل این قسمت از سخنان خود با انتقاد از کسانی که محفل نماز جمعه را تنها مکانی برای طرح مسائل سیاسی می‌دانند، اظهار داشت: نباید این احساس را ترویج دهیم که در نماز جمعه، فقط باید تحلیل سیاسی شود و معنویت آن تحت‌الشعاع قرار گیرد.
امام‌جمعه شیراز با بیان اینکه تصور برخی از نماز جمعه تصور دقیقی نیست، معنویت را رکن مهم نماز جمعه برشمرد و افزود: نماز جمعه روز ذکر و درخواست کمک از خداوند است درحالی‌که برخی به‌غلط تصور می‌کنند که اینجا تنها باید مسائل سیاسی و اقتصادی مطرح شود.
امام جمعه شیراز درعین‌حال تأکید کرد: البته بحث معنویت نماز جمعه به این معنا نیست که نسبت به مسائل سیاسی و اقتصادی توجه نداریم، بلکه منظور این است که هدف اصلی را که خودسازی و معنویت است، فراموش نکنیم.
نماینده ولی فقیه در فارس همچنین با اشاره به پیام ارزشمند مقام معظم رهبری در آستانه دهه پنجم انقلاب اسلامی، لزوم دقت تمام افراد جامعه خصوصا جوانان، نخبگان، اهل اندیشه و نظر به هفت سر فصل قید شده در بیانات معظم‌له را یادآور شد و گفت: این سرفصل‌ها باید در سه مرحله خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی در امتداد حرکت ۴۰ ساله ما باشد.
آیت‌الله دژکام با بیان اینکه این پیام راهبرد یک حرکت چهل ساله محسوب می‌شود، گفت: باید در مورد تک تک آن‌ها فکر کرد؛ نباید تنها به طرح مطالبه اکتفا کنیم، ارائه راهبرد کار رهبر است، من و شما باید هر یک در حد توان خود، به عملیاتی کردن راهبردها بیندیشم و در آن مسیر تلاش کنیم.
 وی با بیان اینکه ۴۰ سال برای جایگاهی که در آن قرار داریم زحمت‌کشیده شده است، بیان داشت: در آینده بحث‌های مربوط به عدالت را بازنگری و دگر خوانی خواهیم کرد تا چهارچوب حرکت اصیل ما به سمت پیشرفت باشد.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با تشکر از حضور حماسی و قهرمانانه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال نیز بیان داشت: در آن شرایط آب و هوایی و باران شدید، مردم نشان دادند باران که هیچ، توپ و تانک دشمن نیز نمی‌تواند در برابر اراده آنان قرار گیرد تا زمانی که این پرچم را به دست صاحب اصلی آن یعنی ولی‌عصر (عج) بسپاریم.
امام‌جمعه شیراز با بیان اینکه در این روز، اوج انقلابی گری مردم به‌ویژه نسل جوان به نمایش درآمد، اظهار داشت: آنچه در این راهپیمایی زیبا بود، مطالبه همان آرمان‌هایی بود که از سالهای نخست انقلاب داشتیم و راهپیمایان نشان دادند که چیزی از آن آرمان‌ها کسر نشده است.
آیت الله دژکام افزود: اینکه حتی یک شعار تفرقه‌افکنانه در روز ۲۲ بهمن داده نشد، اوج بصیرت سیاسی مردم را نشان می‌داد.
وی با اشاره به شعارهای مردم، در بحث اطاعت از رهبری، خاطرنشان کرد: مردم نشان دادند مصلحت امروز کشور و جامعه را خوب می‌شناسند و در اوج انقلابی گری احساساتی نمی‌شوند و این بسیار مهم است و نشان از عظمت و بصیرت ملت دارد.
نام
ایمیل
نظر
کدخبر: 18663          تاریخ درج خبر: 1397/11/27 ساعت 07:21     تعداد بازدید: 13