• عن الرضا(ع):مَن جَلسَ مَجلِسا یُحیِی فیِه امرُنا لَم یَمت قَلبَه یَوم تَموتُ فِیه القُلوب "طرائف الحکم ج1 ح 15 "
 • یا مُوسی بنِ عمران! عُفِّ یُعَفُّ اَهلُکَ ای موسی بن عمران!باعفت باش تا اهل تو نیز باعفت باشند"طرائف الحکم ج1 ح 171"
 • امام رضا(ع):هرکه بنشینددرمجلسی که درآن مجلس ذکراحادیث مامی شود،نمی میرددل او روزیکه دلهامرده است"طرائف الحکم ج1 ح15
 • البُخلُ عارٌ والجُبنُ مَنقَصَه بخل ننگ است و ترس کمبود امام علی (ع) حکمت سوم نهج البلاغه
 • نعم القرینُ الرضا رضامندی همنشین خوبی است امام علی (ع) حکمت چهارم نهج البلاغه
 • صدر العاقل صندوق سره : سینه شخص عاقل صندوق سر ( راز ) اوست. امام علی (ع) حکمت پنجم نهج البلاغه
 • امام علی(ع): با دیگر مردمان با انصاف رفتار کن و با مومنان به ایثار (منتخب میزان الحکمه ح 6ص 7)
 • امام علی(ع): مَن اکثَرَ مِن ذِکرِالآخره قَلَّت معصِیتُه: هرکس زیاد به یاد آخرت باشد، گناه او کم شود{منتخب میزان الحکمه ح39}
 • الامام حسن(ع) : لا ادبَ لِمَن لا عَقلَ لَه{آن را که خرد نیست، ادب نیست } منخب میزان الحکمه ح 131 ص17
 • امام رضا(ع): به کودک دستور بده که با دست خودش صدقه بدهد گرچه به اندازه تکه نانی و یا یک مشت از چیزی باشد{منخب میزان الحکمه ح150}
 • پیامبراکرم(ص): فرزندان خود را در7سالگی نماز بیاموزید و چون10ساله شدند،انها را بر ترک نماز تنبیه کنید و بسترهایشان را از هم جداکنید{منتخب میزان الحکمه ح151}
 • پیامبر اکرم(ص):ترسناکترین چیزی که میترسم به آن مبتلا شوید،شرک اصغر است؛گفتند:شرم اصغر چیست؟فرمود: ریا{منتخب میزان الحکمه ح 344}
 • رسول الله(ص): مَن اَحَبَّ آَن یَنظُرَ الی اَحَبِّ اهلِ الارضِ الی اهل السماءِ فلیَنظُر الی الحسین{منتخب میزان الحکمه ح 495}
 • امام سجّاد عليه‏ السلام : أنتِ بِحَمدِ اللّه‏ِ عالِمَةٌ غَيرُ مُعَلَّمَةٍ، فَهِمَةٌ غَيرُ مُفهَّمَةٍ؛ [اى زينب!] تو، بحمداللّه‏، عالمى هستى كه نزد كسى تعليم نديدى و دانايى هستى كه نزد كسى نياموختى. بحار الأنوار ؛ ج 45 ، ص 164
 • امام حسين عليه ‏السلام : يا أُختاه لاتَنسيني في نافِلَةِ اللَّيلِ؛ اى خواهرم ! مرا در نماز شب فراموش نكن. وفيات الأئمه ، ص 441
 • امام علی علیه السلام : لا تَرَى الجاهِلَ إلاّ مُفرِطا أو مُفَرِّطا؛ نادان را نمى ‏بينى، مگر در حال زياده‌روى يا كم گذاردن. نهج البلاغه، حكمت 70
 • امام علی علیه السلام : مَن كَثُرَ فِكرُهُ فِي المَعاصِي دَعَتهُ إلَيها؛ آن‏كه در گناهان، بسيار انديشه كند، [اين كار،] او را به گناه مى‏ كشانَد. غرر الحكم، ح8561
 • امام صادق علیه السلام : اَحْسِنْ مُجاوَرَةَ مَنْ جاوَرْتَ تَكُنْ مُسْلِما؛ با همسايه‌ات خوشرفتارى كن تا مسلمان راستين باشى. بحارالأنوار: ج74، ص158
 • امام علی علیه السلام : مَن يَكتَسِبْ مالاً مِن غَيرِ حِلِّهِ يَصرِفْهُ في غَيرِ حَقِّهِ؛ كسى كه مالى را از راه ناروايش به دست آورد، آن را به ناروا خرج كند. غرر الحكم ،ح8883
 • امام سجّاد عليه‏ السلام : [اى زينب!] تو، بحمداللّه‏، عالمى هستى كه نزد كسى تعليم نديدى و دانايى هستى كه نزد كسى نياموختى. بحار الأنوار ؛ ج 45 ، ص 164
سید حسن نصرالله:هزینه ۵۰۰ میلیون دلاری آمریکا برای تخریب چهره حزب الله/ ترامپ بر استفاده از «تروریسم اسلامی» اصرار دارد
دبیرکل حزب‌الله لبنان با تأکید بر اینکه مسأله داعش بهانه‌ای برای آمریکا جهت حضور در عراق و سوریه بود، خطاب به وزیر خارجه این کشور گفت که حال داعش نابود شده است؛ پس چرا می‌خواهید در عراق و سوریه بمانید؟

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان به مناسبت چهلمین روز درگذشت «حاج فایز محمود المغنیه» پدر گرامی شهید «عماد مغنیه» و همچنین سالروز شهادت شهدای «قنیطره» از جمله «جهاد مغنیه» در مجتمع امام حسن(ع) سخنرانی کرد.

سید نصرالله در ابتدای سخنان خود از حاضرین خواست تا فاتحه‌ای نثار روح شهدای قنیطره و «حاج فایر المغنیه» بکنند و سپس به خانواده‌های شهدای قنیطره تبریک و تسلیت گفت. او همچنین از شهدای مقاومت لبنان و همچنین شهید «محمدعلی الله‌دادی» که در میان شهدای قنیطره حضور داشت یاد کرد و گفت که بدون فداکاری این شهدا، امنیت محقق نمی‌شد.

وی افزود: هنگامی که از شکست آمریکا و پیروزی مردم منطقه در مواجهه با تهدیدات و نابودی تکفیری‌ها و داعش سخن می‌گوییم، باید شهدا، فداکاران و مجروحین و رزمندگان را یاد کنیم.

نصرالله گفت: نسل «ابوعماد» درها را برای فرزندانشان برای ورود به عرصه مقاومت باز کردند و برای آن‌ها چیزی از کرامت و بزرگی و عزه کوتاهی نکردند و این ویژگی هنوز در نسل ما و نسل فرزندانمان وجود دارد و روی این مسأله باید تأکید و آن را تثبیت کرد.

فروش مواد مخدر حتی به اسرائیل هم حرام است

وی با اشاره اتهام‌های اخیر آمریکا علیه حزب‌الله که مدعی شده بود این حزب با قاچاق و تجارت مواد مخدر، منابع مالی خود را تأمین می‌کند، تأکید کرد که این اقدام آمریکا در راستای «جنگ رسانه‌ای» علیه حزب‌الله است.

سید حسن نصرالله گفت: «تجارت مواد مخدر از نظر ما حرام است حتی اگر این مواد مخدر را به جامعه اسرائیلی‌ بفروشیم»

وی در این خصوص افزود: موضوع مواد مخدر در راستای جنگ همه جانبه علیه ماست و پیش از این « جفری فلتمن» سفیر سابق آمریکا در بیروت اعتراف کرده بود که آمریکا 500 میلیون دلار برای تخریب چهره حزب‌الله و اقناع جهان در خصوص تروریستی بودن حزب‌الله هزینه کرده است. اما حزب‌الله ثابت کرد که از مهم‌ترین قدرت‌ها در جنگ با تروریسم و گروههای تکفیری در منطقه است و این دلیل اصلی حمله به حزب‌الله به شمار می‌رود.

در کنار دولت علیه رژیم صهیونیستی قرار داریم

وی به تصمیم رژیم صهیونیستی در ایجاد دیوار حائل در جنوب لبنان با فلسطین اشغالی اشاره کرد و گفت که حزب‌الله این منطقه را بخشی از فلسطین می‌داند و از ارتش لبنان که درباره این اقدام هشدار داده و گفته بود با آن مقابله خواهد کرد، حمایت می‌کند.

سید مقاومت ادامه داد: «ما از اینجا اعلام می‌کنیم که در کنار دولت و ارتش لبنان ایستاده و به اسرائیلی‌ها می‌گوییم هشدارهای لبنان را واقعا جدی بگیرند؛ چرا که لبنان یکپارچه پشت ارتش و دولت خواهد ایستاد تا مانع از ایجاد این دیوار و مراکز بازرسی در این مناطق مورد نظر شود».

لبنان ملزم به  عدم عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است

رهبر مقاومت لبنان در خصوص عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، از دولت و پارلمان خواست تا در خصوص عادی سازی روابط با اسرائیل موضع‌گیری کنند و گفت که لبنان به عدم عادی سازی ملزم است و تا زمانی که صلح عادلانه و همه جانبه محقق نشود لبنان باید به موضع خود در عدم عادی سازی، ثابت قدم باشد.

وی ادامه داد: پس از تحولات اخیر در مسأله فلسطین، بسیاری در لبنان به هیچ وجه با گام‌هایی که تحت نظر دولت در راستای عادی‌سازی روابط با اسرائیل برداشته می‌شود، مسامحه نمی‌کنند. ما با هنر مخالفتی نداریم اما تحت عنوان هنر و سینما و گردشگری اقدام به عادی سازی روابط با اسرائیل می‌کنند و این با کشور لبنان ضدیت دارد.

سید نصرالله گفت: از تصمیماتی که اتحادیه عرب به آن رأی داده، اما برخی کشورها به آن عمل نمی‌کنند،  عادی‌سازی روابط با اسرائیل است. «استیون اسپیلبرگ» کارگردان آمریکایی در سال 2006 از حمله اسرائیل به لبنان حمایت کرد و یک میلیون دلار در همان زمان به اسرائیل کمک کرد و پس از آن ما فیلم استیون را در سینماهای لبنان تحت بهانه هنر و گردشگری به نمایش در آوردیم.

وی خاطرنشان ساخت: ما مخالف هنر نیستیم و کسی نمی‌خواهد بین موضعات مختلف خلط مبحث کند اما یک مسأله ای که همه روی آن اجماع دارند این است که اسرائیل دشمن است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه به انفجار «صیدا» پرداخت و تأکید کرد که تمامی نشانه‌ها و تحقیقات دال بر عاملیت اسرائیل در این انفجار را دارد و خواهشمندم که هنگامی که برای دستگاههای امنیتی نیز ثابت شد که این انفجار کار اسرائیل بوده، با این موضوع بعنوان نقض حاکمیت ملی برخورد شود و اسرائیل مدتی بود که عملیات امنیتی در خاک لبنان انجام نداده بود و الان متوجه چرایی نشست‌های نتانیاهو تحت عنوان «جبهه جنوبی» می‌شویم و این درست نیست که چشممان را به روی این واقعیت که اسرائیل دوباره برای ترور و کشتن به لبنان بازگشته است.

علت باقی ماندن نیروهای آمریکا پس از شکست داعش در عراق چیست؟

سید حسن نصرالله به اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا اشاره کرد که گفت بود نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه باقی خواهند ماند و پرسید چرا این نیروها باید در عراق و سوریه باقی بمانند؟

وی گفت: « مگر شما نبودید که هنگامی که ائتلاف ضد داعش را ایجاد کردید، تأکید داشتید که هدفتان از آمدن به عراق و سوریه نابودی داعش است، پس چرا می‌خواهید بمانید؟».

دبیرکل حزب‌الله با بیان اینکه همه اعتراف کرده‌اند که آمریکایی‌ها داعش را به وجود آورده‌اند، ادامه داد: «ما پیش‌ از این گفتیم آمریکایی‌ها داعش را برای این به وجود آوردند که بهانه‌ای برای حضور نظامی و بازگشت به عراق داشته باشند. امروز هم می‌خواهند به بهانه داعش در عراق بمانند و به همین بهانه به سوریه آمدند و می‌خواهند در این کشور بمانند».

سید حسن نصرالله از آمریکایی‌ها خواست از متحدانشان بخواهند دست از حمایت مالی خود از داعش بردارند و در ادامه گفت، آنچه رکس تیلرسون در مورد ضرورت باقی ماندن نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه گفته است، نفاق و دروغ گویی است.

استفاده از عبارت تروریسم اسلامی نشان دهنده دشمنی ترامپ با اسلام است

وی افزود: دولت سوریه موضع خود را در این باره اعلام کرده است اما در عراق نمی‌دانم که آیا حضور نیروهای آمریکایی با هماهنگی دولت عراق است؟

سید نصرالله تأکید کرد که اصرار ترامپ برای استفاده از عبارت «تروریسم اسلامی» یکی از نشانه‌های دشمنی وی با اسلام است و ترامپ برای تروریستی نامیدن اسلام از این عبارت استفاده می‌کند.

رهبر مقاومت لبنان افزود: ترامپ به فشار بر روی کشورهای عربی جهت تحت فشار قرار دادن فلسطینی‌ها در خصوص قدس ادامه می‌دهد و این مردم فلسطین هستند که همچنان در صحنه حضور دارند و مقاومت آن‌ها به شهر «جنین» کشیده شده است و فلسطینیان همگی این معامله قرن را که آن‌ها آن را سیلی قرن می‌نامند، رد می‌کنند

نام
ایمیل
نظر
کدخبر: 10543          تاریخ درج خبر: 1396/10/29 ساعت 13:37     تعداد بازدید: 185