امام جمعه شیراز: سی هزار شغل در فارس در گرو ضعف مدیریتی است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل نهاد نماینده ولی فقیه در استان فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس امروز، ۳ خردادماه در خطبه‌های نماز جمعه شیراز ضمن گرامیداشت حماسه آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد ۶١ نیز بیان کرد: این روز یادآور حماسه بزرگی در تاریخ انقلاب اسلامی است؛ ۴۵ کشور با هم متحد شدند تا خرمشهر را از تصرف ایران بیرون بیاورند اما جوانان و زنان ما ایستادند و با کمال قدرت این شهر را از دشمنان پس گرفتند و ثابت کردند که مردم ما پیروان حیدر کرار هستند.
وی، حماسه آزادسازی خرمشهر را نشان از سرشت پاک ایرانیان مسلمان دانست که به تأسی از امام علی(ع)، دوستدار خداوند و پیامبر(ص) هستند.
نماینده ولی‌فقیه در فارس ادامه داد: امروز زیر پرچم امام علی(ع) نیروهای مسلح از سپاه و ارتش و بسیح و نیروی انتظامی با هم متحد و مشت فولادینی شده‌اند که هر دشمنی بخواهد گوشه‌ای از این خاک را بگیرد به خاک کوبیده و نابود خواهند شد. وی افزود: یک زمانی در دوران گذشته، دشمنان به راحتی می توانستند هر نقطه از کشورمان را اشغال کنند اما الان دیگر در آن زمان ها نیستیم و از لحاظ مختلفی چون نیروهای مسلح پیشرفت کرده ایم و دشمنان حتی فکر تصرف جمهوری اسلامی ایران را نمی توانند در سر داشته باشند چرا که عاقبت این فکر را می دانند. امام جمعه شیراز به رژیم اشغالی صهیونیستی هشدار داد که فتح خرمشهر انتهای کار نبود و این عملیات برای خرمشهر تنها نبوده و تمام نشده است؛ این عملیات الی بیت المقدس بوده است و به فکر یک پیروزی بزرگ هستیم.

نماینده ولی فقیه در فارس همچنین در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه شیراز با اظهار اینکه در آستانه شب های قدر قرار داریم، گفت: خداوند در آیه سوم سوره دخان، شب قدر را مبارک دانسته و ویژگی هایی برای این شب بیان فرموده است. وی افزود: هر کاری که باید برای سال آینده انجام شود، در این شب به صورت محکم و مبین به پیشگاه امام زمان(عج) عرضه می شود بنابراین اگر می خواهیم خوبی ها و برکات در سال آینده نصیب جامعه اسلامی مان بشود و خود نیز حوایجی داریم این شب ها مغتنم است. نماینده ولی فقیه در فارس اذعان داشت: گاهی عده ای تصور می کنند که لوازم و اسباب بر سرنوشت انسان مؤثر است اما باید بگوییم که اسباب در دست خداوند متعال است، تاثیرگذاری ها با اذن اوست و مسیر درست تنها با خواست خدا پیش روی ما قرار خواهد گرفت. آیت الله دژکام به تلاش فیلسوفان برای مطرح کردن موضوع خدامحوری اشاره کرد و گفت: این افراد به هیچ نتیجه ای نرسیدند و در برابر ندای مخالفان کم آوردند و این در حالی است که فریاد خدامحوری در جمهوری اسلامی ایران همواره بلند و به تمام دنیا مخابره شده است.

امام جمعه شیراز همچنین به تلاش عده ای جهت کمرنگ شدن باور و فریاد توحید و خداخواهی اشاره و اعلام کرد: این افراد نمی دانند که تمام دنیا و هستی تحت فرمان خدا است.

امام جمعه شیراز با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که فرمودند «وقتی دشمن در مقابل شما آرایش جنگی می‌گیرد شما هم باید آرایش جنگی بگیرید» بیان کرد: دلسوزانه به کسانی که ممکن است فریب خورده باشند و رفتارهای ناهنجاری مانند کشف حجاب و سگ گردانی را انجام می‌دهند، می‌گویم که دست از کارهای خود بردارند وگرنه ممکن است آرایش جنگی ملت به گونه دیگری شود.ما دعا می‌کنیم که این افراد هدایت شوند اما حواسشان باشد در زمین دشمن بازی نکنند.

وی بر لزوم توجه بیشتر به اعمال نیک در شب‌های قدر، نظیر اقامه نماز، به جا آوردن نمازهای قضا و مستحب و توجه به مستمندان و پرداخت زکات و … را در این شب‌ها تاکید کرد.
آیت‌الله دژکام بیان کرد: متاسفانه امروز فضای تبلیغاتی دنیا به گونه‌ای است که حتی اگر وارد قبرستان هم شویم باز هم ممکن است به مرگ فکر نکنیم، در حالی که مرگ یک واقعیت است و نمی‌توان از آن فرار کرد.
نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قرار داشتن در سال رونق تولید و لزوم ایجاد اشتغال در این سال گفت: طی جلسات زیادی که با مسئولان متولی برگزار شده با یک حساب ساده سر دستی متوجه خواهیم شد که در همین اوضاع فعلی اقتصادی در استان بیش از سی هزار شغل می‌توان ایجاد کرد و اگر این شغل ها ایجاد نشده به دلیل ضعف در مدیریت است.
وی با بیان اینکه وضعیت معیشت مردم بیش از حد طبیعی شور شده است و ناشی از ضعف مدیریت است، گفت: ضعف مدیریت در موضوع معیشت مردم معضلاتی ایجاد کرده است.
آیت‌الله دژکام با تصریح اینکه فاصله‌ای بین ارز اعلامی با ارز نیمایی وجود دارد، افزود: جا‌به‌جایی که در تصمیم گیری‌های دولت رخ می‌دهد مبالغ زیادی پول به وجود می‌آید که در فضای امروز باید صرف رسیدگی به اقشار کم درآمد جامعه شود.
امام جمعه شیراز خواستار ثبات در تصمیم گیری‌های مالی، مقررات و چارچوب گ‌های اقتصادی شد و بیان کرد: در فضای فعلی، استکبار جهانی فضایی را برای ما ایجاد کرده که نه یک آرایش جنگی نظامی بلکه آرایشی اقتصادی، روانی و رسانه‌ای است و به نوعی می‌خواهد مقاومت مردم را در هم بشکند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس افزود: آن‌ها خیال پوچی کردند، خیالی که در فتح خرمشهر و جنگ هشت ساله دیدند که در انجام آن ناتوان هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *