دیدار جمعی از خانواده های شهدای حزب الله با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی

جمعی از خانواده های شهدای حزب الله با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار کردند.

آیت الله العظمی جوادی آملی در این دیدار اجر زنان در خانواده شهدا را همطراز شهید معرفی کردند و اظهار داشتند: اصل وجود هر انسانی روح اوست و روح انسان موجودی مجرد است که از انوثت و ذکورت منزه می باشد.

ایشان ادامه دادند: اگر انسانیت انسان به روح اوست لذا روح مخاطب خدای سبحان است، آنجا که می فرماید «یا أَیُّهَا الْإِنْسانُ إِنَّکَ کادِحٌ إِلى‌ رَبِّکَ کَدْحاً فَمُلاقِیهِ» هیچ تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد یعنی از آنجا که جمیع کمالات در انسان به روح بر می گردد هیچ تفاوتی بین زن و مرد در رسیدن به کمال وجود ندارد، این یک اصل قرآنی است.

معظم له خاطرنشان کردند: خداوند وقتی درباره حضرت مریم سخن می گوید ایشان را نمونه ای از مردم مومن معرفی می کند نه نمونه ای از زنان مومن؛ یعنی مریم را الگو و نمونه ای از مردم خوب معرفی می کند و هرگز حرفی از زن بودن یا مرد بودن به میان نمی آورد.

آیت الله العظمی جوادی آملی تاکید داشتند: ذکورت و انوثت از مصادیق «صنف» است و نه «نوع» و تکلیف به «نوع» بر می گردد، به عبارت دیگر خداوند بر حسب توانایی بدنی زن و مرد، تکالیف متفاوتی برای هر یک از آنها در نظر گرفته است.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود مهمترین نیاز جامعه اسلامی را توجه هر چه بیشتر به «توحید» دانستند و بیان داشتند: اگر می بینید که صهیونیسم ۷۰ سال بر مسلمانان مسلط است به این دلیل است که جامعه اسلامی در بخش توحید مشکل دارد، تنها مشکل ما ضعف ایمان در همین کلمه «لا إله إلّا اللّه» است و قرآن نیز این نکته را تایید می کند آنجا که می فرماید «وَ ما یُؤْمِنُ أَکْثَرُهُمْ بِاللَّهِ إِلَّا وَ هُمْ مُشْرِکُونَ» و ما با محور قرار دادن توحید می توانیم همه مشکلات خود را در همه بخش ها برطرف کنیم.

ایشان در پایان از درگاه الهی برای شهدای مقاومت، ترفیع درجات و برای مجاهدان جهان اسلام آرزوی توفیق و پیروزی هر چه بیشتر نمودند .

منبع: پایگاه اطلاع رسانی اسراء

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *