اعلام حمایت اعضاء جامعه روحانیت شیراز از سپاه پاسدران

اولین جلسه جامعه روحانیت شیراز در سال ۱۳۹۸ به میزبانی حضرت آیت الله سید علی اصغر دستغیب در آستان مقدس حضرت احمد بن موسی الکاظم شاهچراغ علیه السلام و با حضور حداکثری اعضاء جامعه روحانیت برگزار گردید . در ابتدایی این جلسه اعضاء جامعه روحانیت در خصوص اساسنامه جامعه روحانیت به بحث و تبادل نظر پرداختند و مقرر گردید بعد از رفع ایرادات در جلسه آینده جامعه روحانیت اساسنامه تنظیمی با رأی گیری به تصویب برسد .
در ادامه این جلسه حضرت حجت الاسلام و المسلمین طاهری دبیر جامعه روحانیت شیراز با اشاره به حادثه سیل ۵ فروردین شیراز و تسلیت به خانواده همشهریان و هموطنانی که عزیزان خود را در این حادثه از دست دادند گفت : در سال ۱۳۸۴ در عرض ۳۰ تا ۴۰ دقیقه ۲۵۰ میلی متر باران بارید ولی اتفاق حادثه اخیر با بارش ۱۷ میلی متری رخ داد به هیچ وجه پیش نیامد با این وجود که در آن زمان نیز وضعیت خیابان دروازه قرآن به همین شکل فعلی بوده است علی ایحال جامعه روحانیت شیراز از مسئولان قضائی استان انتظار دارد که با مسببان این حادثه در هر مقامی و هر شخصی که میباشد ، حال این شخص از مسئولین گذشته است یا فعلی بدون تعارف و با قاطعیت تمام برخورد نماید تا درسی باشد برای آینده گان که با سو مدیریت باعث از بین رفتن ۲۲ نفر شده اند چون ما احساس میکنیم در این حادثه عده ای کم کاری کرده اند و عده ای هم سو مدیریت داشته اند . وی در ادامه گفت : متاسفانه عده ای معلوم الحال هم که در روزنامه های زنجیره ای بر علیه نظام مقاله می نویسند با این حادثه برخورد سیاسی میکنند و در ابتدای حادثه مقصران این واقعه تلخ را گذشتگان اعلام میکند و توپ را به زمین آنان می اندازد و انشاءالله مجموعه قضائی استان با شناسایی علل ، عوامل و مقصران حادثه آنان را به سزای کارهای مدیریتی و سو مدیریت خود خواهد رساند .
در ادامه دبیر جامعه روحانیت شیراز با اعلام حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و محکوم کردن اقدام خصمانه آمریکای جنایتکار بر علیه این نهاد انقلابی گفت : این اقدام بی شرمانه آمریکا و مسئولان قمار باز آن هیچ خللی در پشتیبانی مردم از سپاه نخواهد داشت و بلعکس باعث محبوبیت بیش از پیش سپاه گردیده است و حمایت همه جانبه مردم از این نهاد انقلابی در روز گذشته هم نشان از بصیرت بالای مردم عزیز کشور بود و هم اینکه نشان داد سپاه در دل مردم قرار دارد و آنان خدمات سپاه را به هیچ وجه فراموش نکرده و نمیکنند .
حجت الاسلام و المسلمین طاهری با اشاره به اینکه روحانیت سپاه را فرزند خود میداند گفت : روحانیت از سپاه جدا نیست همانطوری که هیچ زمان سپاه از روحانیت جدا نبوده و روحانیت حمایت از سپاه دلاور و ظالم ستیز را وظیفه خود میداند .
در ادامه این جلسه حضرت آیت الله دژکام نماینده مقام معظم رهبری در استان فارس و امام جمعه شیراز با بیان اینکه با اعلام مقام معظم رهبری جهت رسیدگی به امور سیل زدگان و حضور در منازل کسانی که عزیزان خود را از دست داده اند فرمود : حضرت آقا در بیانیه گام دوم فرموده اند « عدالت » و متأسفانه در بازدیدهایی که در این مدت داشته ام شاهد فاصله طبقاتی خیلی زیادی بوده ام و چون ما همیشه زبان گویای مردم بوده ایم آنها از ما توقع دارند که مشکلاتشان را بیان کنیم و در جلساتی که حضور دارم بعضی از دوستان مطالبی را بیان میکنند مانند اینکه آیا تکمیل مسیر سیلاب محله سعدی که حدود ۶۰ متر میباشد از سنگ فرش خیابان انوری واجب تر نبود ؟! و بنظر بنده باید تغییری در روال کارهای شهرداری انجام شود .
در پایان این جلسه از طلاب و روحانیون جهت حضور در مراسم حمایت از سپاه که روز شنبه مورخ ۲۴/۱/۹۸ ساعت ۱۰:۳۰ در محل مرکز مدیریت حوزه علمیه استان دعوت بعمل آمد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *