پای سخنان فرزند نخستین شهید روحانی شهید قنوتی

فرزند حجت الاسلام والمسلمین شهید قنوتی رمز موفقیت شهید قنوتی را در دعوت مردم خرمشهر به مبارزه با صدام در پیوند دادن با ولایت عنوان کرد و گفت: ایشان به اهمیت پشتیبانی و نیروسازی برای انقلاب پی برده بود به همین دلیل در بروجرد با تربیت جوانان در مسجد و دادن آموزش نظامی به آنها، این افراد را برای امام و پشتیبانی از انقلاب تربیت می کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جامعه روحانیت شیراز به نقل از خبرگزاری رسا، حجت الاسلام قنوتی، فرزند شهید حجت الاسلام والمسلمین قنوتی، نخستین شهید روحانی دوران دفاع مقدس، شب گذشته در برنامه تلویزیونی عیار ۲۴ با بیان این که حجت الاسلام والمسلمین قنوتی در طول زندگی پربار خود سعی می کرد با یاد گرفتن کارهای گوناگون به مردم خدمت کند، گفت: ایشان همواره به شاگردانشان توصیه می کردند تمامی کارها را یاد بگیرند.

وی افزود: ایشان به اهمیت پشتیبانی و نیروسازی برای انقلاب پی برده بود به همین دلیل در بروجرد با تربیت جوانان در مسجد و دادن آموزش نظامی به آنها، این افراد را برای امام و پشتیبانی از انقلاب تربیت می کرد.

فرزند شهید حجت الاسلام قنوتی با اشاره به این که پدر بزرگوارشان هر گز در مبارز به طاغوت رویه مسلحانه را انتخاب نکرد، گفت: ایشان در پاسخ به افرادی که می خواستند امنیه های طاغوت را در بروجرد بکشند پاسخ داد اگر شما امنیه های شاه را بکشید دیدگاه مردم و مادران این خانواده ها نسبت به انقلاب و امام خمینی بد می شود.

حجت الاسلام قنوتی با اشاره به این که پدر بزرگوارشان به مشکلات مردم رسیدگی کرده و سعی می کردند زمینه اجرای دستوارت بهداشتی و اجتماعی اسلام را در میان مردم بروجرد فراهم کنند، گفت: این روحانی بزرگوار به نقش تربیت نیروهای دارای بصیرت در انقلاب پی برده بودند و پس از انقلاب سعی می کردند با جمع آوری نیروهای سلحشور و تربیت آنها از انجان فعالیت های افراطی جلوگیری کنند و از سلحشوری این نیروها برای پیشبرد اهداف انقلاب در مسیر درست استفاده کنند.

وی با اشاره به این که شهید قنوتی پس از آغاز دوران دفاع مقدس با تشکیل اولین ستاد پشتیبانی جنگ در بروجرد و جمع آوری آذوقه و کمک های مردمی با نیروهای خود عازم خرمشهر شدند، گفت: در روزهای آغازین جنگ زمانی که شهید قنوتی نزد بنی صدر رفتند و از او سلاح خواستند بنی صدر به آنها گفت باید با دست خالی بجنگید که شهید قنوتی هم با تقسیم بندی جوانان و نیروهای مردمی با چوب در دست به مقابله با صدام در آغاز جنگ پرداخت و در مدت ۳۰ روز آغازین جنگ با نیروهای مردمی در خرمشهر مقاومت کرد.

فرزند شهید حجت الاسلام قنوتی با اشاره به این که این عالم بزرگ به مردم در همه زمان ها نشان داد که انسان در هر شرایطی و با هر وضعیتی حتی با دست خالی باید از اسلام و انقلاب دفاع کنند، گفت: علت این کار این بود که شهید قنوتی انقلاب را قلب تپنده اسلام می دانستند.

حجت الاسلام قنوتی افزود: زمانی که صدام در خرمشهر خانه به خانه رزمندگان را عقب می راند شهید قنوتی با به اسارت گرفتن دو سرباز عراقی در کنار مسجد جامع فریاد می زد ما پیروز شدیم تا به این ترتیب ضمن تقویت روحیه مردم به آنها یادآوری کند که امروز دفاع از خمینی دفاع از حسین زمان است و جنگیدن در رکاب امام خمینی همان جنگیدن در رکاب امام حسین(ع) است.

وی با اشاره به این که شهید قنوتی با عاشورایی کردن فضای خرمشهر و پیوند دادن مردم با قدرت لایزال ولایت توانست با دست خالی در خرمشهر مقاومت کند، افزود: شهید قنوتی با بوسیدن پشت کفش جوان ۱۵ ساله ای که به خاطر کشیک های شبانه توان ایستادگی نداشت به مردم نشان داد رزمندگان در راه خدا توانایی شفاعت و هدایت سایر انسان ها را دارند.

فرزند شهید قنوتی با اشاره به این که شهید قنوتی همواره مردم را به اطلاعت، عبادت و یاری دادن دین خدا، تبعیت از ولایت فقیه و صله رحم دعوت می کرد، ادامه داد: مهم ترین توصیه شهید قنوتی به مردم این بود که هر طور شده انقلاب را حفظ کنند زیرا اگر انقلاب از بین برود جوامع بشری در خطر سقوط و تباهی قرار می گیرد و راهی برای نجات بشریت از دام شیطان و گناه باقی نمی ماند.

حجت الاسلام قنوتی با بیان این که شهید قنوتی به شهدا نگاه می کرد و از آنها می خواست سلامش را به شهدا و خانواده امام حسین برسانند به آنها بگویند رزمندگان ایران با سلاح تفنگ و با دست خالی حسین زمان(امام خیمنی) را یاری می کنند، افزود: هدف شهید قنوتی از این کار پیوند رزمندگان با فرهنگ غنی عاشورا، ولایت و قدرت لایزال خداوند بود.

وی یادآور شد: تنها راه حفظ اسلام، حفظ انقلاب و تبعیت از ولایت فقیه و زنده نگهداشتن یاد شهدا در جامعه است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *