آیت الله دژکام: جوان ها نقش رسانه بودن خودشان را ایفا کنند

آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز ضمن تبریک میلاد مسعود و مبارک حضرت ثامن الحجج(ع) به موضوع با اهمیت عفاف و حجاب پرداخت.

آیت الله دژکام در خطبه اول نماز جمعه امروز شیراز با اشاره به اینکه یکی از بخش های قابل توجه در بیانیه گام دوم انقلاب معنویت است افزود: یکی از راه های تقویت اخلاص یاد مرگ و معاد است. نباید از واقعیات فرار کرد چون چیزی درست نمی شود باید با واقعیات ها مواجه شد تا به پیروزی رسید. باید توجه داشته باشیم که هر کاری که می کنیم ثبت می شود و خوشا به حال کسی که از فرصت پیش رو تا لحظه رسیدن مرگ، خوب و درست استفاده کرده باشد.

وی ادامه داد: قیامت از جمله مواردی است که باید به آن توجه شود و فراموش نکنیم که فرار از واقعیت چیزی را تغییر نمی دهد، زمانیکه به دنبال ایجاد نشاط و امید در جامعه هستیم برخی از مدیران رفتارهایی را رواج می دهند که به نفع دنیا و آخرت نیست.

امام جمعه شیراز یادآور شد: هرقدم که برمیداریم یک گام به سمت عجل برداشته ایم بنابر این باید توجه کنیم که هرکاری انجام می دهیم واقعیت آن ثبت می شود.

آیت الله دژکام ادامه داد: برخی فکر می کنند که می شود از مرگ فرار کرد در حالیکه چنین نیست و باید در این فرصت های محدود بهترین ها را برای خود فراهم کرد.

امام جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن ولادت امام رضا (ع)، گفت: آنچه وظیفه ما است در مقابل خانواده ایشان باید ادب و احترام را رعایت کرد.

وی در ادامه با یادآوری اینکه در سالگرد حمله دژخیمان رضاخانی به مسجد گوهر شاد و کشتن جمع زیادی از مومنان در آن مسجد به جرم پایبندی به حجاب قرار داریم، گفت: روزی این تمدن اروپایی در حمله به جهان اسلام، رضاخان را بر سر ما مسلط کرد تا حتی پوشش مردم ایران را عوض کند.
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه دژخیمان رضاخانی با گلوله به جان مردم ایران افتادند تا ارزش‌های آنان را بگیرند، گفت: آن روزها زنان بسیاری بچه‌هایشان را برای اینکه چادر از سرشان کشیدند، سقط کردند.
آیت‌الله دژکام با بیان اینکه در همین شیراز و برخی شهرهای فارس هم شاهد چنین تعرض‌هایی بودیم، گفت: امروز روز قدرت و عظمت شما مسلمانان است، اما دشمنی که جایی در این کشور ندارد، عده‌ای خودباخته بی دین را به عنوان مزدور خود تحریک می‌کند که نسبت به حجاب تعرض کنند.
وی بیان کرد: آنکس که بد حجاب است و کشف حجاب می‌کند حواسش باشد از رضاخان قلدرتر نمی‌شود، این مردم رضاخان‌ها را برانداختند. آن‌هایی که در مقابل ارزش‌های دینی می‌ایستند، متوجه خشم و غضب مردم مومن باشند.
آیت‌الله دژکام با تأکید بر اینکه در موضوع عفاف و حجاب نه تنها نیروی انتظامی بلکه ۲۳ دستگاه مکلف به وظایفی هستند، خواستار دقت و توجه مسئولان در انجام تکالیف قانونی دستگاه‌ها در این موضوع بسیار با اهمیت شد.
امام جمعه شیراز گفت: امروز جمع قابل توجهی از مردم ایران موضوع پیاده شدن سبک زندگی اسلامی و پیاده شدن ارزش‌های اسلامی در جامعه را مطالبه می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنین با اشاره به موضوع مقاومت اسلامی، با بیان اینکه ایران در مرکز مقاومت اسلامی قرار دارد، بر لزوم توجه مردم ایران به نکات و مسائل مهمی که در جهان اسلام واقع می‌شود، تاکید کرد و گفت: ما با تمام وجود فشارهای اقتصادی را حس می‌کنیم اما گاهی متوجه نیستیم که شاید دیگرانی برای مقاومت اسلامی بیش از ما زحمت کشیده باشند.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: در یمن می بینیم که فرزند جلو مادرش کشته می شود ولی در راهپیمایی روز قدس بعد از ایران دومین راهپیمایی بزرگ در حمایت از فلسطین است.جنگ اراده ها به نفع مسلمانان با رهبری مقام معظم رهبری خواهد بود.
وی با اشاره با وضعیت مسلمانان جهان در نیجریه، یمن و … لزوم توجه به برخی نکات قید شده در ادعیه‌ای نظیر جوشن صغیر را متذکر شد و گفت: امروز ایران مرکز مقاومت اسلامی محسوب می‌شود و دلگرمی همه مسلمانان جهان به قوت قلبی است که ایرانیان به آن‌ها می‌دهند.
امام جمعه شیراز خطاب به سردمداران اروپا و آمریکا گفت: شما که مدعی بهترین تمدن دنیا بوده و هستند، مدنیت و شهرنشینی و انسانیت و حقوق بشر را شعار میداده و می‌دهید، امروز مسئولیت افرادی نظیر شیخ زکزاکی، کودک کشی یمن و … با شما بوده و این مسائل عرصه آزمون شما است.
آیت‌الله دژکام با تصریح اینکه اساس تمدن اروپا و آمریکا بر پایه ظلم و خونریزی و خوردن حق دیگران بنا شده است، گفت: این آزمایش بزرگ مشت آنان را باز و رسوایشان می‌کند.

امام جمعه شیراز با اعلام نقش جوان ها در دنیای امروز گفت: امروزه می گویند هر فرد یک رسانه است. جوان ها باید نقش رسانه بودن خودشان را ایفا کنند و حالا که فضای گفتگو باز شده است، به زبان های مختلف مظلومیتی را که در دنیا است بیان کنند و تمدن آمریکایی و اروپایی را رسوا کنند و در مورد چنین ظلم‌هایی حرف زده و حقوق مسلمانان جهان را فریاد بزنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *