آیت الله عیسی قاسم در اختتامیه کنفرانس حقوق بشر آمریکایی: نتیجه مجاهدت ها باید به نابودی سلطه آمریکا بر جهان منتهی شود

آیت الله شیخ عیسی قاسم پیش از ظهر امروز در دومین روز و اختتامه  «کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری» که در سالن همایش های مدرسه عالی دارالشفاء در قم برگزار شد، عنوان کرد: کرامت ذاتی یک انسان می تواند با اعمال او کاهش یا افزایش یابد و این مسئله ای است که در قرآن کریم به آن اشاره شده است.

وی با بیان اینکه بدترین موجودات نزد خداوند افرادی هستند که کفر ورزیده اند، افزود: خداوند در قرآن کریم به عدل و احسان دستور می دهد و این عدل بهترین قانون به شمار می آید؛ این عدل به قدری مهم است که اسلام رعایت عدل در برابر دشمنان را نیز موردتوجه قرار می دهد.

رهبر انقلابیون بحرین گفت: نظام اجتماعی اسلامی در همه بخش ها به رعایت حقوق بشر تاکید کرده و این حقوق بشر باید در راستای اوامر الهی باشد، نه حقوق بشری که مستکبران در صدد سلطه آن به مردم دنیا هستند.

آیت الله عیسی قاسم خاطرنشان کرد: اگر در یک جامعه تفکر الهی حاکم باشد، حقوق بشر نیز در بر مبنای فرامین خداوند شکل می گیرد، اما اگر تفکر ملکوتی و الهی در جامعه وجود نداشته باشد، می توان وقوع هر گونه جنایتی را در آن انتظار داشت.

حقوق بشر در جامعه غربی بر مبنای تفکر مادی گرایانه تدوین شده است

وی با بیان اینکه حقوق بشر در جامعه غربی بر مبنای تفکر مادی گرایانه تدوین شده است، تصریح کرد: جامعه غربی برای انسان ابعاد مادی متصور شده که فاقد تفکر ملکوتی بوده و وقتی انسان مادی تعریف می شود، طبعا در حقوق بشر روی ابعاد مادی انسان تاکید می شود و وقتی بشر را از خداوند جدا کنیم، طبعا تبدیل به حیوان خواهد شد.

رهبر انقلابیون بحرین اظهار داشت: انتظارات جامعه غربی از حقوق بشر انتظارات مادی بوده و مفهوم آزادی که مطرح می شود به این معنی است که حتی به قیمت سلب آزادی دیگران نیز می توان از آزادی برخوردار شد، مانند یک گرگ که می تواند دیگران را بدرد و این دریدن موجب قتل انسان ها شود.

حقوق بشر اسلامی برخاسته از شناخت الهی انسان است

وی تاکید کرد: حقوق بشر اسلامی برخاسته از شناخت الهی انسان بوده و این انسان بر اساس عبارت «نفخت من روحی» در قرآن کریم، روحی الهی در آن دمیده شده و استعدادی به او داده شده که می تواند با استفاده از آن به کمال مطلق برسد.

آیت الله  عیسی قاسم یادآور شد: اگر انسان در نظام معرفتی الهی اینگونه تعریف شود، حقوق بشر نیز برخاسته از این تعریف می شود و نتیجه آن محترم بودن همه انسان ها است.

وی ادامه داد: در اسلام آزادی یک انسان به رعایت آزادی و حقوق دیگران محدود بوده و این دیگران همه افراد اعم از کسانی که راه خدا را پیدا کرده اند و یا خیر را شامل می شود.

رهبر انقلابیون بحرین یادآور شد: در احادیث داریم که «الناس عیال الله»، یعنی تمامی جامعه بشری عیال خداوند هستند و اگر یک فرد مسلمان به هر انسان چه مسلمان و چه غیر مسلمان خدمت کند، به دین خداوند خدمت کرده است.

وی اضافه کرد: جنایات و جرایمی که آمریکا مرتکب شده، قابل شمارش نبوده و در کشورهای منطقه این جنایت مشهود است؛ از طرفی شمردن و تبیین صرف جنایات آمریکا کفایت نمی کند.

آیت الله  عیسی قاسم مطرح کرد: شعار «مرگ بر آمریکا» و «هیهات مناالذله» به تنهایی کافی نیست، البته که این شعارها باید وجود داشته باشد، اما آنچه مهم است این است که همه ما دست به دست هم دهیم تا راهکارهایی را برای تحقق عملی مرگ بر آمریکا پیدا کنیم و نتیجه باید به نابودی سلطه آمریکا در جهان منتهی شود.

منبع: خبرگزاری حوزه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *