رییس جامعه روحانیت شیراز: وحدت حول محور ولایت، مهمترین نیاز جامعه اسلامی است

به گزارش روابط عمومی جامعه روحانیت شیراز ،جلسه این هفته جامعه روحانیت شیراز با حضچر حضرت آیت الله حاج سیدعلی اصغر دستغیب رییس جامعه روحانیت شیراز، آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز، حجت الاسلام والمسلمین قمی رییس سازمان تبلیغات کشور و اعضا جامعه روحانیت شیراز برگزار گردید

حضرت آیت الله حاج سید علی اصغر دستغیب رییس جامعه روحانیت شیراز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های صورت گرفته در سازمان تبلیغات اسلامی استان فارس، حضور حجت الاسلام قمی در استان فارس را به فال نیک گرفتند و ضمن حمایت از رویکرد جدید سازمان تبلیغات افزودند:
جامعه روحانیت شیراز همانند گذشته آماده همکاری با سازمان تبلیغات جهت بسط و گسترش مبانی دینی و تحقق اهداف سازمان است
رییس جامعه روحانیت شیراز در بخش دیگری از سخنان خود ضمن گرامیداشت و تبریک عید سعید غدیر ، ولایت و رهبری حضرت امام خمینی رحمه الله علیه و مقام معظم رهبری را از بزرگترین نعمات الهی دانستند و همگان و علی الخصوص فضلا، علماء و مسئولین را به حفظ وحدت حول محور ولایت دعوت کردند
حجت الاسلام والمسلمین طاهری ،دبیرجامعه روحانیت شیراز ضمن تقدیر وتشکر از حضور ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی، هدف از تأسیس این سازمان را بسط و گسترش فرهنگ دینی دانیتند وافزودند:
انتظار علما و روحانیون از سازمان تبلیغات به فعلیت رساندن بیش از پیش اهداف تأسیس سازمان تبلیغات است و با توجه به فعالیتهای دشمنان در ترویج فرهنگ غیر دینی انتظارمیرود سازمان تبلیغات بعنوان متولکردندی ترویج فرهنگ دینی به فعالیتهای خود شتاب بیشتری دهد

آستان مقدس مقدس حضرت سید علاءالدین حسین علیه در ادامه لازمه ی تأثیرگذاری فعالیتها در سطح جامعه را اجتناب از فرهنگ کلیشه ای و روی آورد سوی فرهنگ دینی دانستند و سازمان بعنوان متولی اصلی شتاب بیشتری داشته باشد
حجت الاسلام والمسلمین قمی ، رییس سازمان تبلیغات اسلامی نیز در این جلسه خواستار همکاری بیشتر اعضاء جامعه روحانیت در جهت تحقق اهداف سازمان تبلبغات شدند
ایشان رویکرد سازمان تبلیغات را بسط و گسترش فرهنگ دینی با مبنا قرار دادن اندیشه حضرت امام خمینی رحمه الله علیه و مقام معظم رهبری دانستند و بر حضور و همکاری روحانیت در این راستا تأکید کردند
در این جلسه تعدادی از اعضاء جامعه روحانیت شیراز نیز به بیان نظرات و ارائه پیشنهادات خچد جهت تحقق اهداف سازمان تبلیغات ارائه کردند

امام جمعه شیراز در دیدار با رییس سازمان تبلیغات اسلامی:طلاب و مبلغان، فضای مجازی را یک فرصت بدانند

آیت الله لطف الله دژکام، صبح امروز در دیدار حجت الاسلام والمسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات کشور که در دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان فارس برگزار شد، با اشاره به اینکه مطمئنم رویکرد فرهنگی جدید سازمان تبلیغات ان شاء الله در کشور منشا خدمات و برکات زیادی خواهد بود، اظهار داشت: مقام معظم رهبری به استفاده از نیروهای جوان در مدیریت های مختلف تاکید دارند و شما نیز از جمله آنها هستید که برای حضرتعالی آرزوی توفیق دارم.

وی ادامه داد: در سازمان تبلیغات فرصت های بسیار زیادی وجود دارد، به شرط آنکه که مبلغین و بحث تبلیغ، سامان یابد، به عنوان نمونه، در سیل اخیر، شاهد ورود مبلغین به مناطق سیل زده بودیم که بازخوردهای فرهنگی و اجتماعی بسیار مثبتی در پی داشت و مردم نیز اینگونه رفتارها را می بینند و تاثیر می پذیرند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در ادامه تصریح کرد: کسانی که به بحث تبلیغ ورود می کنند باید به این روش ادامه دهند که برای تحقق آن نیاز است کارگاهایی قبل از تبلیغ برگزار شود، علاوه بر این، ورود مبلغان و نیروهای فرهنگی به فضای مجازی و استفاده از آزارهای جدید مجازی نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: طلاب و مبلغان باید به فضای مجازی به چشم یک فرصت برای تبلیغ آموزه های اسلامی و انقلابی نگاه کنند و در استفاده از این ابزارها و فضای جدید، تخصص پیدا کنند.

منبع: خبرگزاری حوزه

آیت الله دژکام : اگر غدیر را پاس می‌داشتیم به عاشورا نمی‌رسیدیم

به گزارش روابط عمومی نهاد نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، آیت الله لطف الله دژکام در مراسم جشن عید غدیر خم که در مسجد شهدا برگزار شد، با اشاره به اینکه باید دو فعالیت را در راستای غدیر در دستور کار خود قرار دهیم، اظهار داشت: پس از اقرار به ولایت امیر المومنین(ع) باید دست برادری به یکدیگر دهیم چراکه روز عید غدیر روز عقد اخوت است.
وی با تأکید بر اینکه روز عید غدیر مستحب است که مؤمنان با یکدیگر برادر باشند، افزود: به برکت امیر المومنین با یکدیگر برادر می‌شویم و این کار را باید در همه اعیاد انجام دهیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس به نکاتی پیرامون جشن غدیر اشاره و تصریح کرد: در باب غدیر متأسفانه آن‌چنان‌که باید جشن نگرفته‌ایم، درواقع جشن‌ها جلوه نمی‌کند درحالی‌که باید جشن‌ها جلوه‌گر باشد. وی در ادامه با اشاره به اینکه باید به غدیر اهمیت بخشید، عنوان کرد: در برخی مواقع احساس می‌کنیم اگر مراسمی بگیریم دیگر مراسم‌ها محدود می‌شود درصورتی‌که این‌چنین نیست ازاین‌رو باید در مراسم شادپیمایی عصر امروز شرکت کنیم، مهم این است که مشخص شود که شهر شیراز در غدیر امیر المومنین شبانه‌روز شلوغ است.
امام‌جمعه شیراز ضمن تشکر از جامعه روحانیت در برگزاری جشن غدیر تصریح کرد: علمای دین برای مجلس امیرالمؤمنین(ع) باید همیشه جلودار باشند.

وی با اشاره به آیه سوم سوره مائده بیان داشت: سوره مائده به فرموده امیرالمؤمنین(ع) آخرین سوره است که در زمان پایان عمر پیامبر نازل‌شده و منسوخ ندارد اما می‌تواند ناسخ واقع شود، در آیه ۶۷ سوره مائده نیز خداوند دستور جانشینی امیرالمؤمنین(ع) را به پیامبر(ص) داد. آیت الله دژکام با عنوان اینکه باید در روز عید غدیر منبر گذاشت، بیان داشت: منبر در غدیر خم برای پیامبر(ص) زیر درختی برپا شد و ایشان هنگامی‌که در بالای منبر قرار گرفتند خطبه را آغاز کردند و امیر المومنین نیز در پایین منبر بود پیامبر(ص) فرمود تشریف بیاورید بالا پس‌ازاین پیامبر(ص) فرمود ای مردم آیا من بر شما ولایت دارم که همه مردم نیز آن را قبول کردند هنگامی‌که این جمله بیان شد حضرت دست امیرالمؤمنین(ع) را بالا بردند و فرمودند هرکس من مولای او هستم علی بن ابیطالب(ع) ولی اوست. وی ادامه داد: پیامبر(ص) پس از بیان مطلب به مردم فرمود آیا همه شما شنیدید مردم فرمودند بله پس‌از این پیامبر(ص) فرمود حاضرین به غایبان برساند که ولایت برای امیر المومین(ع) است و پدرها نیز به پسرها بگویند نسل‌اندرنسل غدیر باید تکرار شود. نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با اشاره به اینکه دشمنان دوست دارند ولایت را بگیرند، خاطرنشان کرد: ساقط کردن پهباد جاسوسی آمریکا کار s300 نبود بلکه کار سامانه دست‌ساز جوانان بود، دست مشروعیت نظام پهلوی در دست ولایت نبود اما امروز دست نظام مقدس اسلامی در دست ولایت است. وی ابراز کرد: آزادی نفت‌کش، ساقط کردن پهباد و دیگر مواردی که پیروزی نظام مقدس اسلامی را نشان می‌دهند نتیجه ولایت‌پذیری است، عزت مردم ایران به‌جایی رسیده است که نشان می‌دهد آمریکا نمی‌تواند هیچ غلطی کند. امام‌جمعه شیراز بیان کرد: مسلمانی که در مقابل کفار ابراز ذلت کند مسلمان نیست، مسلمانی در غدیر کامل شد، پس دین در قاموس قرآن کریم نمی‌تواند سکولار و از سیاست جدا باشد، اگر غیرازاین باشد غدیر آن فرد را محکوم خواهد شد. گفتنی است در ابتدای این مراسم عهد اخوت میان حاضرین توسط نماینده ولی فقیه خوانده شد و در پایان مراسم نماز جماعت ظهر به امامت آیت الله دژکام برگزار شد.

دبیر جامعه روحانیت شیراز: غدیر یک حماسه همیشه زنده است/عشایر همواره مدافع ولایت بوده اند

حجت الاسلام و المسلمین طاهری دبیر جامعه روحانیت شیراز و تولیت آستان مقدس حضرت سید علاءالدین حسین (ع) در مراسم اولین شب شعر غدیر قشقایی ضمن عرض تبریک میلاد با سعادت دهمین اختر تابناک امامت حضرت امام هادی (ع) و دهه پر خیر و برکت امامت و ولایت گفت : بحث غدیر و اتفاقی که در سال ۱۰ هجرت در صحرای غدیر افتاد یک قضیه کوچک نیست که در طول تاریخ افتاده و تمام شده است . واقعه غدیر را اگر بخواهیم از نگاه قرآن به آن توجه کنیم فقط و فقط به آیه تبلیغ که توجه کنیم تمام غدیر را میشود فهمید ، آیه ای که در واقع اگر پیامبر اکرم (ص) امر الهی را اجرا نکرده بود رسالت او و زحمات تمام انبیاء الهی ناتمام می ماند .
دبیر جامعه روحانیت شیراز در ادامه به اشاره به اینکه هدایت بشریت در اختیار امامت است گفت :
پیغمبر منذر است « أَنْتَ مُنْذِرٌ وَلِکُلِّ قَوْمٍ هَادٍ » برای هر قومی هادی گذاشته شده است این هادی کسی نیست جز وجود مقدس امیرالمؤمنین(ع) ، لذا میفرماید « یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ » .
در حدیث قدسی میفرماید ای پیامبر اگر علی نبود تو را خلق نمی کردیم ، نه تو بلکه تمام انبیاء الهی آمدند و مبعوث شدند برای غدیر و امیرالمؤمنین (ع) . تا ولایت امیرالمؤمنین (ع) ابلاغ نشود کافرین امید دارند و مأیوس نشده اند و هنوز احساس میکنند میتوانند کاری انجام دهند
تولیت آستان مقدس حضرت سید علاءالدین حسین (ع) با اشاره به اشعار زیبای سروده شده در مراسم گفت : ابن عباس میگوید بارها دیدم وقتی پیامبر خداوند متعال را میخواهد قسم بدهد عرض میکند الهی بحق علی ٌ ، بحق علیٌ ، بحق علی و دعای پیامبر(ص) بحق علی (ع) مستجاب می شد .
حجت الاسلام و المسلمین طاهری با اشاره با اتفاقات چند ماه اخیر و حضور نفکش انگلیسی در آبهای خلیج فارس و توقیف این نفتکش توسط چند تن از پاسداران جان بر کف و دل بسته به ولایت و تفسیر آیه شریفه « الْیَوْمَ یَئِسَ الَّذِینَ کَفَرُوا »گفت : اتفاقات اخیر عظمت ولایت الهی متصل به ولایت امیرالمؤمنین (ع) را نشان داد .
تاریخ را که ورق بزنیم میبینیم شما قشقایی ها و عشایر عزیز در طول تاریخ این مملکت همیشه بعنوان مدافع حریم ولایت در میادین مختلف حضور داشتید و در مبارزه با استعمار و استثمار پیشتاز بوده اید شما بهتر این معنا را حس میکنید .
یک زمانی انگلیس از همین جنوب کشور سرباز پیاده میکرد شما در مقابل آنها ایستادید ، مردم مبارز و مؤمن منطقه در مقابل آنها ایستادند اما باز علی رغم همه مبارزات می دیدید چون آن امامت متصل به ولایت الهی بر جامعه حاکم نبود و فقط به امر مرحوم سید عبدالحسین لاری ها و امثالهم به میدان می آمدید در دفاع از اسلام ولی آن ولایت الهی که باید در قامت ولایت فقیه میدرخشید نبود و باز سرنوشت مملکت در اختیار آنها بود . تاریخ را ببینید در مدت ۲۵۰ سال میگفتند آفتاب در محدوده مستعمرات انگلیس غروب نمی کند اما دیدید عظمت ولایت را و اینجاست که انسان این عظمت و اقتدار را درک میکند .
دبیر جامعه روحانیت شیراز گفت : غدیر یک واقعه تاریخی نیست یک حماسه است و حماسه را کسی متوجه میشود که خود اهل حماسه باشد و علت اینکه من علاقه به عشایر و ایل قشقایی دارم بدلیل همین روح حماسی شماست . طوبی لکم خوشا بحال شما که این روح حماسی را خداوند در شما قرار داده است . شما تا امروز امتحان خوبی پس داده اید ، عزیزان قشقایی به خود ببالید که دشمنان هر ترفندی را که زدند خصوصا انگلیسی ها برای اینکه بگویند قشقایی متعلق به ماست ولی شما با آن مشت محکمی که به دهان انگلیس و انگلیسی ها و استعمارگران زدید نشان دادید که متعلق به اسلام و جمهوری اسلامی هستید و پیرو ولایت فقیه هستید و امر ولی فقیه را امر امام زمان (عج) میدانید .
وی در پایان این مراسم گفت : انشاءالله در اربعین نیز با همین لباس های اصیل خود و به همراه تمام اقوام و عشایر دیگر به کربلا وارد شوید تا خار چشم دشمنان شوید .

رییس جامعه روحانیت شیراز: تحقق واقعی و عینی امر ولایت در نظام جمهوری اسلامی

به گزارش روابط عمومی جامعه روحانیت شیراز ،جلسه این هفته جامعه روحانیت شیراز با حضور آیت الله حاج سید علی اصغر دستغیب ، رئیس و سایر اعضا محترم جامعه روحانیت شیراز  به مناسبت دهه امامت و ولایت در محل بنیاد غدیر استان فارس تشکیل شد

آیت الله حاج سید علی اصغر دستغیب ضمن تبریک دهه امامت و ولایت اظهار داشتند : در حال حاضر تحقق واقعی امر ولایت را به برکت نظام اسلامی و ایثارگری شهدا و مردم و همچنین همبستگی ملت در کشور شاهد هستیم و تلاش های صورت گرفته در مسئله تبلیغ غدیر نیز از مصادیق ولایت پذیری برشمردند

رییس جامعه روحانیت شیراز تشکل های جامعه روحانیت مبارز تهران و جامعه مدرسین قم را حرکتی در جهت وحدت روحانیت خواندند و این وحدت عمومی را مورد رضایت همه روحانیت دانستند

حجت الاسلام والمسلمین طاهری دبیر جامعه روحانیت شیراز نیز در این جلسه ضمن تبریک عید غدیر، عیدالله الاکبر ، بر تلاش همگان در جهت تبلیغ غدیر تأکیدکردند و در ادامه افزودند:

لازم است در کنار خطبه خوانی عید غدیر ، عهدنامه و مراسم عقد اخوت را نیز ترویج کنیم و انتظار میرود ان شاءالله این دو موضوع در مساجد برگزار شود

دبیر جامعه روحانیت شیراز با تأکید بر برگزاری هرچه باشکوهتر جشن های عید غدیر از تمامی هیئات مذهبی و تمامی مردم دعوت کردند تا در اجتماع بزرگ مردمی در مسجد جامع شهدا حضور یابند ریکنین ضمن ابراز خرسندی از گسترش اطعام عید غدیر از فعالان در این عرصه تقدیر و تشکر کردند

تولیت آستان مقدس حضرت سیدعلاءالدین حسین علیه السلام در ادامه افزودند:

با توجه به شکل گیری اعضا هیأت مؤسس جامعه روحانیت مبارز در استان از تشکیل شورای استانی جامعه روحانیت مبارز استان فارس تا پایان مهرماه سال جاری خبر ددادند

حجت الاسلام والمسلمین طاهری در بخش دیگری از سخنان خود به اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره کردند و به فساد در شهرداری صدرا واکنش نشان داده  و افزودند:

مسئولین باید با هوشیاری باید با فساد مبارزه کنند چرا که برخی از فساد های موجود به اقندار و اعتماد مردم ضربه میزند

تولیت آستان مقدس حضرت سید علاءالدین حسین علیه اکردند

 همچنین از علماء و ائمه جماعت خواستند پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و تأکید ایشان به در کنار گروه های جهادی و با همت بیشتری به کمک گروه های جهادی بیایند

دبیر جامعه روحانیت شیراز در پایان یاد و‌خاطره آیت الله آصف محسنی را گرامی داشتند و از خدمات ایشان در طول عمرپربرکتشان تقدیر کردند.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین احمدی دبیر اجرایی بنیاد غدیر فارس ضمن خوشامدگویی و تبریک عید غدیر ، گزارشی از فعالیتهای پنج ساله این بنیاد ارائه کردند

حجت الاسلام احمدی ضمن اشاره به فعالیتهای علمی این بنیاد از برگزاری یکصد و دوازده دوره علمی غدیر شناسی با حضور اساتید برجسته در این بنیاد طی پنج سال گذشته خبر دادند افزودند

یکی از کارهای بسیار اساسی انجام شده ، تشکیل شبکه استانی فعالان و رهپویان غدیر به ظرفیت ۱۵۰۰ نفر مشغول به فعالیت هستند و تا کنون سه همایش استانی برای این اعضای این شبکه برگزار شده است

دبیر اجرایی بنیاد در ادامه به تشریح  برنامه های این بنیاد در عید غدیر پرداختند در این جلسه همچنین حجت الاسلام والمسلمین خوشنویس به عنوان مدیر ارزیابی جامعه روحانیت شیراز منصوب شدند

آیت الله دژکام: نخستین قدم در دین شناسی فهم قرآن است/ والدین به دنبال آموزش قرآن به فرزندان خود بروند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل نهاد نماینده ولی فقیه در استان فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس امروز، ۱۸ مردادماه در خطبه‌های نماز جمعه شیراز، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام پنجم شیعیان، حضرت امام محمدباقر(ع) به حدیثی از آن امام همام اشاره کرد و گفت: حضرت فرموده اگر به دنبال کمال هستید، سه خصوصیت را باید توجه داشته باشید اول دین‌شناسی، دوم داشتن صبر و سوم برنامه‌ریزی برای اقتصاد زندگی و معیشت.

وی در موضوع دین‌شناسی گفت: حتی آن‌هایی که اهل مطالعه هستند برای مطالعه‌ کتاب‌هایی که از مغز بشر تراوش شده تلاش می‌کنند، اما قرآن کتاب خدا هست، چرا آن را مطالعه نمی‌کنند، فهمیدن کتاب خدا ارزش و کمال است، سعی کنیم، دین‌شناس باشیم، اولین قدم در دین‌شناسی قرآن خوان و قرآن فهم بودن است. اگر همه عمر هم مشغول آن باشیم به پایان نمی‌رسد.

امام جمعه شیراز به خانواده و پدر و مادرها توصیه کرد که در کنار ثبت نام فرزندانشان در کلاس‌های ورزشی و آموزشی، به دنبال یادگیری قرآن و کلاس‌های قرآن برای آنان باشند تا آینده‌شان را تضمین کنند.

آیت‌الله دژکام صبر در سختی‌ها را دومین خصوصیت مدنظر دانست و با اشاره به اینکه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و جناب مسلم ابن عقیل، در صبر الگوی واقعی برای مومنان هستند، گفت: در بین ملت ایران که افتخار پیروی اهل بیت(ع) را داریم، نمونه‌هایی از صبر هست که باید در برابر آنان تواضع کرد، ایثارگران، جانبازان، خانواده شهدا از این نمونه‌ها هستند.

وی اضافه کرد: این ملت عزیز سخت‌ترین تحریم‌های اعمال شده توسط رئیس جمهور دیوانه آمریکا را طی سه چهار سال اخیر شاهد بود اما مانند کوه ایستاد تا بگوید صبر پیروان ائمه به این سادگی تمام نمی‌شود.

امام جمعه شیراز سومین صفت مدنظر امام محمدباقر(ع) را برنامه‌ریزی برای اقتصاد و زندگی دانست و گفت: معیشت باید حساب و کتاب داشته باشد که اگر بی حساب و کتاب باشد پولدارترین افراد هم کم می‌آورند.

آیت‌الله دژکام در ادامه  به نامه امام محمدباقر(ع) به جابر اشاره کرد و گفت: غم و غصه داشتن یکی از نشانه‌های انسانیت محسوب می‌شود اما غم و غصه همنوع و آخرت داشتن نه غصه دنیا خوردن.

وی با تاکید براینکه انسان نباید غصه دنیا و آنچه فانی محسوب می‌شود را داشته باشد، گفت: انسان اگر بعضی از غم‌ها را نداشته باشد، دیگر انسان نیست، سعدی می‌فرماید: تو کز محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند آدمی؛ داشتن غصه محرومان و مظلومان و نگران و غصه‌دار بودن برای بچه‌های مظلوم یمن، اینها نشانه انسانیت است.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه از نشانه‌های انسانیت، داشتن غصه آخرت و فکر حساب و کتاب روز قیامت بودن است، گفت: امام محمد باقر(ع) با آن عظمت می‌فرماید که در دلم غم آخرت است و نگران روز قیامت هستم، اگر کسی از حقیقت ایمان بهره‌مند باشد، مسلما یک گوشه دلش غمی وجود دارد.

آیت‌الله دژکام گفت: این غم مایه افسردگی و سرافکندگی نیست بلکه موجب افتخار و عظمت انسان است، امام راحل(ره) هم فرموده؛ غم دلدار فکندست به جانم شرری که به جان آمدم و شهره بازار شدم.

وی با بیان اینکه شادی و نشاط در نگاه عارفان وقتی است که غم انسانیت و آخرت را داشته باشند، گفت: بعضی می‌گویند من همیشه شاد هستم، حال آنکه انسان در مقام انسانیت نمی‌تواند بدون غم و غصه باشد؛ غفلت ارزشی برای انسان ایجاد نمی‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به کلام امام محمد باقر(ع) گفت: فرزندان آخرت انسان‌های کمال‌جو و کمال‌خواهی که ایمان دارند که روز قیامتی هست و به دستورات الهی عمل می‌کنند، متوجه هستند، آنکه می‌لغزد و مرتکب گناه‌هایی می‌شود، مومن نیست.

امام جمعه شیراز اضافه کرد: اینکه بعضی از افراد گناهکار که دچار لغزش و فساد شده‌اند، در دادگاه با چه ژستی می‌نشینند و در زندان هم می‌گویند آنان را به وی آی پی می‌برند، تصور می‌کنند چیزی کم نیاورده‌اند، اما آن بدبخت باید بداند چیزی که از دست داده ایمان است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع آب آشامیدنی و مشکلاتی که شهروندان شیرازی طی ماه‌های اخیر به دلیل قطعی یا کمبود آن متحمل شده‌اند، گفت: این موضوع را پیگیری کرده‌ایم و شخص استاندار هم به آن ورود داشته است و آبفا هم تلاش‌هایی کرده است.

آیت‌الله دژکام یادآور شد: گاهی مشکل که جلوه‌گر شد به فکر درمان آن می‌افتیم حال آنکه باید قبلا فکر آن را می‌کردیم، یک کارهایی هست که اگر امروز شروع کنیم چند سال دیگر جواب می‌دهد، بنابراین باید زودتر فکر بود.

وی با بیان اینکه قدیم رسم بود همزمان با تولد دختر، خانواده فکر جهیزیه او بود تا زمانی که خواستگاری آمد و ازدواج شکل گرفت، مشکل نداشته باشند، گفت: مسئولان اجتماع برای مسائل اجتماع، شهر و کشور باید همین‌گونه فکر کنند.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه در موضوع آب طرح‌های بلند مدتی اجرایی شده یا در دست اجرا است، گفت: در خصوص طرح‌های بلند مدت، ۲ طرح وجود دارد، یکی خط دوم آب از سد درودزن است که دنبال شده اما باید تسریع شود و دیگری انتقال آب از سد تنگ سرخ است.

آیت‌الله دژکام از مسئولان خواست که به فکر باشند اگر نه چند سال دیگر عده‌ای که در رأس مسئولیت قرار گرفتند نگویند در گذشته کار نشده است.

وی اضافه کرد: برای تامین آب شرب شیراز حدود ۱۸۰ حلقه چاه استفاده میشود، اما بعضی چاه‌های کشاورزی و باغداری در اطراف این شهر وجود دارد که آب آن قابل شرب هست و امروز در اوج نیاز مردم باید استفاده شود.

آیت‌الله دژکام با تصریح اینکه مسئولان باید به دنبال استفاده از این چاه‌ها باشند، لزوم همراهی تمام مدیران دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی که چاه آب در اختیار دارند و آب آن قابل شرب است را مورد تاکید قرار داد.

وی با یادآوری اینکه شهرداری شیراز و بنیاد مستضعفان در این زمینه همکاری کرده‌اند، از سایر دستگاه‌ها نیز خواست که در این زمینه همکاری کرده و مشکل مردم را مرتفع کنند.

امام جمعه شیراز در عین حال از مردم نیز درخواست کرد تا با مدیریت مصرف آب و صرفه جویی، در عبور از این مشکل همراهی لازم را داشته باشند.

وی در باب معیشت و اقتصاد با اشاره به نگاه رهبر معظم انقلاب و تاکید ایشان بر اقتصاد مقاومتی و اقتصاد درونزا، گفت: نمونه‌هایی از اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی را شاهد هستیم که موفق هم بوده است.

آیت‌الله دژکام، ورود قرارگاه خاتم‌الانبیا به تولید بنزین را مورد اشاره قرار داد و از فراهم شدن ظرفیتی برای تولید بنزین از میعانات گازی خبر داد که علاوه بر تامین نیاز داخل، امکان صادرات بنزین را هم فراهم کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس از قرارگاه خاتم‌الانبیا درخواست کرد که برای احداث و راه‌اندازی مجموعه پتروشیمی‌های مصوب در فارس ورود کرده و از مسئولان نیز خواست که آن قرارگاه را در این موضوع حمایت کنند.

امام جمعه شیراز تاکید کرد که راه‌اندازی پتروشیمی‌های مصوب در فارس، بخش زیادی از مشکلات اقتصادی این استان و حتی کشور را مرتفع خواهد کرد و به نوعی حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی و اقتصاد درون‌زا است.

دبیر جامعه روحانیت شیراز:تبلیغ خدمات و مواضع انقلاب، تبلیغ اسلام است/ انتصاب معاون اداری و پشتیبانی جامعه روحانیت شیراز


به گزارش روابط عمومی جامعه روحانیت شیراز به مناسبت سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ، جلسه این هفته جامعه روحانیت شیراز با حضور حضرت آیت الله حاج سید علی اصغر دستغیب رئیس جامعه روحانیت شیراز و اعضاء محترم جامعه روحانیت ،به میزبانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس در محل دفتر این شورا تشکیل گردید

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین رضایی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های همیشگی جامعه روحانیت از فعالیت های این شورا و همچنین حضور اعضاء محترم جامعه روحانیت شیراز به مناسبت سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در محل شورا، گزارشی از وضعیت فعالیتهای صورت گرفته توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ارائه کردند
ایشان بابیان این نکته که هدف از تاسیس این شورا توسط حضرت امام خمینی رحمه الله علیه را، وجود نهادی برای ترویج فرهنگ دینی و شعائر اسلامی و ملی بوده است افزودند:
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در سال ۱۳۵۹ در راستای همین هدف و انسجام بخشی به فعالیتهای فرهنگی تبلیغی با حکم حضرت امام رحمه الله علیه تاسیس شد و از سال ۱۳۶۰ تا کنون به ریاست آیت الله جنتی به خوبی مأموریت های محوله را انجام داده است
رییس شورای همانگی تبلیغات اسلامی استان فارس ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدارهای مختلف با مسئولین این شورا ، این شورا را نهادی ستادی دانستند و افزودند:
در راستای اهداف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، ۱۴ مأموریت مستقیم در بزرگداشت مناسبت های مذهبی و ملی برعهده این شوراست که علاوه بر هماهنگی و انسجام بخشی در اجرای مراسمات مربوط به این مناسبت ها ،مسئولیت اجرایی در برخی از این مناسبت ها بطور مستقیم بعهده این شوراست
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس ضمن تأکید بر این نکته که شورای هماهنگی تیلیغات اسلامی هم عرض هیچ نهاد و مجموعه فرهنگی و تبلیغاتی نمیباشد، حفظ سبقه دینی و مردمی انقلاب که در واقع پشتوانه اصلی انقلاب اند را از مهمترین دستاوردهای این شوراست
ایشان در پایان بر فراجناحی عمل کردن شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بعنوان یک اصل مهم در برنامه ریزی های این شورا تأکید کردند
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین طاهری دبیر جامعه روحانیت شیراز ضمن تقدیر و تشکر از فعالیتهای صورت گرفته در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس ضمن اشاره به فلسفه تشکیل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به دستور حضرت امام(ره) اظهار داشت:
تبلیغ صحیح و صادقانه مواضع و بیان خدمات انقلاب اسلامی از اصلی ترین نکات در فلسفه تشکیل این شورا توسط امام راحل است و از مهمترین وظایف روحانیت بشمار می آید و حقیقتاً ما در این بخش خوب عمل نکرده ایم
تولیت آستان مقدس حضرت سید علاءالدین حسین علیه اسلام بابیان اینکه دشمنان نقاط ضعف جزئی ما را برجسته و بزرگ می‌کنند، افزود: دشمنان با تمام توان خود در فضای مجازی فعالیت می‌کنند، و این نقاط ضعف را به خورد اجتماع می‌دهند و حتی اگر نقطه‌ضعفی هم وجود نداشته باشد، به دروغ مسائلی را مطرح می‌کنند، لذا باید خدمات نظام را بیان کنیم.
دبیر جامعه روحانیت شیراز با تأکید بر اینکه باید برای بیان خدمات نظام مقدس اسلامی، قبل و بعد از انقلاب را باهم مقایسه کنیم، تصریح کرد: باید تاریخ قبل از انقلاب را مطالعه کنیم تا با وضع زندگی مردم در آن زمان آشنا شویم و ببینیم وضع کنونی چه تفاوت‌هایی داشته است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین طاهری خاطرنشان کرد: این تبلیغ در واقع تبلیغ اسلام است و اگر ما بر تبلیغ خدمات و مواضع انقلاب تأکید میکنیم به همین خاطر است ، تعبیربزرگان این است که این انقلاب حاصل مجاهدت های هزار وچهارصد ساله ائمه اطهار علیهم السلام و علماء گذشته است
وی ادامه داد: نظام اسلامی به قدرتی رسیده که قدرت‌های بزرگ را به‌زانو درآورده است، مانند آوردن نفت‌کش انگلیس به لنگرگاه، آن‌هم باوجود اسکورت کشتی جنگی انگلیس؛ این عظمت را باید پررنگ ببینیم.
دبیر جامعه روحانیت شیراز با تأکید بر اینکه دشمنان جرأت برخورد و مقابله با کشور ایران را ندارند و این قدرت را توسط اسلام به دست آورده‌ایم، نکته مهم دیگر در اهداف تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ، ایجاد وحدت و صدای واحد در گرامیداشت مناسبتهای ملی و مذهبی دانس و افزود:
همه ما موظفیم در مسائل مختلف برای حفظ نظام اسلامی وحدت کلمه خود را حفظ کنیم
در پایان این جلسه و به پیشنهاد دبیر جامعه روحانیت شیراز و موافقت حضرت آیت الله حاج سید علی اصغر دستغیب ، حجت الاسلام والمسلمین شیخ محمد رضایی به معاونت اداری و پشتیبانی جامعه روحانیت شیراز منصوب شدند.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری:مبارزه قشقایی ها با انگلیس بافتوای عالم دینی و بیرون کردن این روباه پیر از افتخارات ماندگار آنان است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محی‌الدین طاهری در دیدار اعضای هیئت‌امنای موکب حضرت ابوالفضل(ع) قشقایی‌های ایران در کربلا که در حرم مطهر سید علاءالدین حسین(ع) برگزار شد ، با اشاره به اینکه هر وقت نامی از عشایر برده می‌شود شجاعت ، سلحشوری ، عظمت و سخت‌کوشی آنان در نظرها پدید می‌آیدو تاریخ عشایر در ایران هم نشان دهنده این معنا است گفت :
در فراز و نشیب‌ها عشایر بیش از همه در کنار ملت ایران بوده است ، عشایر در دفاع از اسلام بیشتر از همه مایه گذاشته است که نمونه‌ای از آن را در هشت‌سال دفاع مقدس نیز مشاهده کردیم و تعداد زیاد شهداء عشایر در استان فارس و کل کشور نشان از تعصب آنان به نظام و انقلاب اسلامی است .
تولیت آستان مقدس حضرت سید علاءالدین حسین در ادامه این دیدار گفت : طرح و برنامه‌ریزی برپایی موکب قشقایی‌ها باید رو به گسترش باشد و با برنامه ریزی های صحیح و بحمدالله نیروهای جوان و با پشتکاری که در اختیار دارید از ظرفیت تمام اقوام و عشایر کشور استفاده کنید چون شما قشقایی ها پیشتاز این جریان بوده اید و پیشنهاد میگردد که همه در یکجا جمع شوید و دارای یک موکب عظیم باشید که از دور نماد و جلوه اقوام و عشایر ایران چشم نواز باشد این حضور با عظمت اقوام و عشایر با نمادها و سنت های خود و حرکت چند هزاری نفری با لباس ها و نمادهای سنتی از نجف اشرف به سمت کربلا صدای بلندی در جهان خواهد داشت و آنان نخواهند توانست این عظمت شما را نادیده بگیرند و این کار شما تمام رشته های آنان را پنبه خواهد کرد .
دبیر جامعه روحانیت شیراز در ادامه با اشاره به کلام مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه عشایر در کشور ما مایه عزت و افتخارند گفت : حضور مسیحیان ، ارامنه و برخی از طوایف اهل سنت بالباسهای سنتی خود آنان را مورد توجه قرار میدهد و شما خادمین موکب قشقایی‌ها در کربلا نیز باید مقید به پوشیدن لباس و استفاده از نماد های خود باشید چراکه این نمادها از اهمیت بالایی برخوردار است و تیری در چشم دشمنان نظام و انقلاب . چون دشمنان این نظام و انقلاب با نقشه های که داشته و دارن سعی در جدا کردن جامعه عشایر را دارند و یک نمونه از این نقشه ها طراحی ماشینی به اسم قشقایی توسط انگلیس بود آنان با این نقشه میخواهند بگویند قشقایی از ماست در صورتی که مبارزه آنان با انگلیس ها با فتوای عالم دینی و بیرون کردن این روباه پیر از افتخارات ماندگار آنان است و این حرکت نشان از تعلق قشقایی ها به اسلام و شیعه است و در کل یکی از ویژگیهای بارز عشایر تعصب و تعهد به دین اسلام و تشیع است از این رو باید از ظرفیتهای موجود استفاده کرد . عشایر در کشور با نظام بوده و است و بروز دادن این همراهی در خارج از کشور تمامی نقشه های خائنین به نظام و دشمنان کشور را خنثی خواهد کرد .

آیت‌الله دژکام: زنده بودن دین اسلام امروز بسیاری از جوامع غربی و ضد دینی را با چالش جدی مواجه کرده است؛ این زنده بودن باید در نمازجمعه متجلی شود

آیت‌الله لطف‌الله دژکام، دوشنبه ۳۱ تیر در همایش مسئولان ستاد اقامه نماز استان فارس با اشاره به ویژگی‌های مختلف نماز جمعه، گفت: این نماز به نیابت از حضرت امام زمان اقامه می‌شود، ولایت‌فقیه ولایت نائب امام زمان(عج) و رئیس اهل ولایت نائب امام زمان(عج) است، به همین دلیل نصب امام جمعه از ناحیه رهبری می‌شود .
او ترکیب نماز جمعه و تعداد حاضران در این نماز را حامل پیام دانست و با طرح این سئوال که آیا مجموعه کنونی همان خواست حضرت است؟ گفت: یکی از مسائلی که در باب نماز جمعه وجود دارد این است که نماز جمعه برای مردها واجب و برای بانوان نیز مقبول است اگرچه به‌اندازه مرد‌ها تأکید نشده.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه برخی مواقع جمعیت بانوان شرکت کننده در نماز جمعه بیشتر است، آن را نشان دهنده وجود اشکال در کار دانست و گفت: بررسی‌ها در شهرستان جهرم که حضور مردم‌ها دو برابر زن‌ها بود نشان داد که نماز جمعه آن شهر، سابقه‌ای ۱۰۰ ساله دارد که بنیان‌گذار آن آیت‌الله نجفی لاری بوده و تبیین بر این اساس انجام شده است .
وی بر لزوم بنیان‌گذاری نماز جمعه براساس اصول تاکید کرد و خطاب به شرکت کنندگان در همایش گفت: شما منادی هستید و اگر این منادی کارش را صحیح انجام دهد، اساس تا دویست سال دیگر پا برجا است.
آیت‌الله دژکام با بیان اینکه نباید نسبت به نماز جمعه بی‌تفاوت شد، ادامه داد: باید احکام نماز جمعه تبیین شود، اگر فعالیت‌ها را به‌خوبی انجام دهیم نماز جمعه در جایی قرار می‌گیرد که نقش خود را به‌عنوان نهاد اجتماعی اسلامی می‌تواند ایفا کند .
او ادامه داد: اقامه نماز در همه مساجد ویژگی دینی است، در لندن گزارشی وجود دارد که سالیانه چندین کلیسا تعطیل اما چندین مسجد احیا می‌شود و این زنده‌بودن دین در نماز جمعه باید انعکاس پیدا کند .
امام‌جمعه شیراز گفت: گروه‌های فضای مجازی را که دنبال می‌کنیم احساس این است که نوع مطالب مطرح نمی‌شود، مسئله فقهی در گروه‌ها کم بحث می‌شود، محور فعالیت‌ها باید احکام الهی باشد .
آیت‌الله دژکام در ادامه با یادآوری اینکه این جلسه باید جلسه هم‌اندیشی باشد، گفت: در جامعه‌پردازی که در بیانیه گام دوم انقلاب بیان می‌کنیم باید به این فکر باشیم که گعده‌ها و جلسات به‌صورت گفت‌وگوی طرفینی و هم‌فکری برگزار شود .
وی با بیان اینکه در سخنرانی ممکن است که مخاطبان حرف‌هایی داشته باشند، افزود: در بعضی از جاها سخنرانی لازم است اما درجاهای دیگری هم گفت‌وگو، مشاوره و هم‌فکری باید مدنظر جلسه باشد .
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس گفت: دورهم جمع شدن مؤثر و بسیار مطلوب است و امیدواریم که این جلساتی که به‌صورت سنتی باکار کرد های خوب در جامعه داشته‌ایم فراموش نشود .
وی یادآور شد: برگزاری جلسه ستادها برای این است که سنت‌های دینی خود را تقویت کنیم و هرروز بتوانیم نتایج خوبی بگیریم، حجت‌الاسلام ملک مکان برای تولید محتوای خبر رسانه‌ها فعالیت‌هایی را انجام داده‌اند اما باید تقویت شود، چراکه حضور در رسانه‌ها معنادار نیست، حضور در رسانه‌ها حالت کلیشه‌ای دارد، مشاهده نماز جمعه در همه شهرها مانند یکدیگر بوده و این نیز به این دلیل است که تبحر در خبررسانی نداریم .
امام‌جمعه شیراز با تأکید بر اینکه تنوع در اخبار نمی‌بینم، گفت: غرض این است که با خطبه‌خوانی به نیازهای دینی فکری و معنوی مردم پاسخ داده باشد، معمولاً از نقل خطبه نخست نماز جمعه هیچ‌چیزی در خبر گفته نمی‌شود، درحالی‌که تا خطبه اول گفته نشود خطبه دوم مشخص نمی‌شود، برخی خیال می‌کنند همین است هرچه رسانه می‌خواهد کمک کند خراب می‌کند .
آیت‌الله دژکام گفت: افرادی که تهیه‌کننده بخش رسانه هستند باید بیاییند تا کلاس برای آنان بگذاریم و دوره ببینند، در سال گذشته دوره رسانه و خبر را داشتیم امسال نیز باید دوره تکمیلی را بگذاریم و نسبت به این موضوع کار کنیم .
نماینده ولی فقیه در فارس خاطرنشان کرد که منادی اصلی نماز جمعه وجود امام زمان(عج) است، گفت: در فقیه آمده هنگامی که حضرت می‌آیند نماز جمعه واجب تعیینی خواهد بود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان قارس وامام جمعه شیراز

آیت الله دژکام:انتظار مردم از روحانیت و مسئولین اعمال حاکمیت و اقدام عملی برای رفع مشکلات است است

به گزارش روابط عمومی جامعه روحانیت شیراز با توجه به اهمیت مباحث پیرامون امرمعروف و نهی از منکر و لزوم برخورد با جرائم هنجارشکنانه و همچنین تدوین و اتخاذ روش های مناسب جهت بستر سازی و نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه برای چهارمین هفته متوالی موضوع جلسه این هفته جامعه روحانیت شیراز به این امر اختصاص یافت

این جلسه با حضور حضرت آیت الله حاج سید علی اصغر دستغیب رئیس جامعه روحانیت شیراز ، حضرت آیت الله دژکام نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و سایر اعضاء محترم جامعه روحانیت شیراز و با حضور فرمانده هان و جانشینان سپاه نواحی چهارگانه شهرستان شیراز ظهر امروز(پنج شنبه ) در جهت  بررسی و اتخاذ تصمیمات مناسب برای گسترش همکاری های جامعه روحانیت شیراز و بسیج در موضوعات مختلف و علی الخصوص مسئله امر به معروف ونهی از منکر و برخورد با جرائم هنجارشکن ،در محل دفتر جامعه روحانیت شیراز تشکیل شد

حضرت آیت الله دژکام در این جلسه ضمن تأکید بر اهمیت مسائل مربوط به امر و نهی دینی فرمودند:

نحوه و روش ورود علما و روحانیت در مسائل اجتماعی قبل از انقلاب متفاوت از امروز بوده است و مردم امروز از ما روحانیت و دستگاه های متولی در زمینه های گوناگون انتظار اعمال حاکمیت دارند و منتظر انجام اقدامات عملی برای رفع مسائل و مشکلات هستند و صرف رهنمود و ارشاد کافی نیست

امام جمعه شیراز در ادامه بر لزوم هم افزایی و ارتباط مستمر بسیج و جامعه روحانیت تأکید کرند و افزودند:

سپاه بعنوان حافظ انقلاب همیشه در صحنه های گوناگون به نظام و انقلاب خدمت کرده است و انتظار مردم این است که روحانیت و بسیج در کنار یکدیگر و همکاری سایر دستگاه های متولی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر ورود کرده و با هنجارشکنان برخورد قاطع داشته باشند

حجت الاسلام و المسلمین رضایی دبیر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس نیز در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از فرماندهان نواحی چهارگانه سپاه شیراز گفتند:

روحانیت و سپاه از ابتدای انقلاب تا کنون در کنار یکدیگر برای رشد اعتلای نظام جمهوری اسلامی درتلاش بوده اند و در حال حاضر با توجه به فعالیت عده ای مغرض که بدنبال ایجاد هرج و مرج در جامعه و مبارزه با دین مبین اسلام هستند انتظار ما این است که همچون گذشته بسیج در کنار روحانیت با همدلی و همکاری لازم و همچنین با کمک سایر دستگاه های متولی از جمله نیروی انتظامی با این هنجارشکنان برخورد قاطع داشته باشد

سرهنگ زارع فرمانده ناحیه مقاومت ثارالله (ع) نیز در این جلسه ضمن تأکید بر همراهی سپاه و بسیج با روحانیت گفت:

بسیج و سپاه همواره برای حفظ دستاوردهای انقلاب آماده خدمت است و این مهم را در تاریخ چهل ساله انقلاب بخوبی نشان داده است و امروز هم با تمام قدرت آماده مبارزه با جریانات انحرافی است

ایشان در ادامه ضمن بیان این نکته که بسیج با رصد و اقدامات اطلاعاتی تمامی سرشبکه های این جریانات و هنجارشکنان را شناسایی کرده و آماده هرنوع اقدام هستیم ، بر لزوم همکاری و تعامل تمامی دستگاه های متولی در موضوع امر به معروف و نهی از منکر تأکید کردند

در ادامه سرهنگ علیپور فرمانده ناحیه مقاومت بقیه الله (عج) بسیج سپاه شیراز نیز که از دیگر مهمانان حاضر در جلسه بودند با ارئه گزارشی ، روند مبارزه با مفاسد و مجرمین هنجارشکن در بسیج را تشریح کردند و افزوند:

امروزه مهم ترین سلاح مبارزه ما با جریانات ضد انقلاب فعال سازی شبکه های مسجدی است و همه باید در کنار اجرای سایر قوانین مربوط به امر به معروف و نهی از منکر و همچنین قوانین مربوط به عفاف و حجاب ، به موضوع فعال سازی مساجد بپردازیم  

ایشان در ادامه افزودند:

امروز شاهد افزایش رو به روش ناهنجاری هستیم و پارتی‌ها، ازدواج سفید و سگ گردانی از جمله آسیب‌هایی است که با آن مواجه هستیم.

وی موضوع طلاق را مورد توجه قرارداد و افزود: نزدیک به ۴۰ درصد طلاق‌ها در چند سال اول زندگی رخ می‌دهد.

فرمانده ناحیه بقیهالله(عج) سپاه شیراز در ادامه گفت: در مسئله بی‌حجابی، دو نکته می‌تواند مؤثر واقع شود، اول مسئله متوجه اصناف و بازاریان است؛ اگر امروز یک بانوی متدین و ایرانی بخواهد از بازار یک لباس با پوشش مناسب تهیه کند، نمی‌تواند.

وی اضافه کرد: علی رغم این که همه فروشگاه‌ها ناظر و اتحادیه دارند، اما تهیه لباس های نامناسب آسان است که نشان از دست‌های پشت پرده دارد.علی پور، آموزش‌وپرورش را یکی دیگر از نهادهای مؤثر در این امر دانست و تأکید کرد: سیستم آموزشی نیاز به تحول دارد؛ سند ۲۰۳۰ پنجره نفوذی است که متأسفانه می‌تواند قصه تلخی برای آینده باشد